Hollanda'yı Kana Bulayan Türk Saldırgan Hakkında Açıklama

Hollanda'yı Kana Bulayan Türk Saldırgan Hakkında Açıklama

Hollanda Polisi Utrech şehrinde tramvaya düzenlenen silahlı saldırının şüphelisinin Türk asıllı Gökmen T. olduğunu açıkladı.

A+A-

Hollanda'daki saldırının Türk kökenli şüphelisinin yakalandığı açıklandı. Hollanda polisinin ayrıntı vermediği açıklamanın terör bağlantısı konusu yüzünden ayrıntıların gizli tutulduğu sanılıyor.

TÜRK ASILLI OLDUĞU AÇIKLANMIŞTI

Hollanda Polisi Utrech şehrinde tramvaya düzenlenen silahlı saldırının şüphelisinin Türk asıllı olduğunu açıkladı.

Hollanda'nın Utrecht şehrinde bir tramvayda silahlı bir kişinin ateş açması sonucu 3 kişinin yaşamını yitirdi, birçok kişi yaralandı. Hollanda polisi saldırının şüphelilerinden birinin Türk asıllı Gökmen T. (37) olduğunu açıkladı. Polis, şüpheliyi görenlerin uzaklaşmasını ve polise ihbar etmesi konusunda uyarıda bulundu.

NE OLMUŞTU

Hollanda'nın Utrecht kentinde silahlı saldırı düzenlendi. Saldırıda 3 kişi ölürken çok sayıda kişi yaralandı. Polis olayın terörle bağlantılı olabileceğini duyurdu. Havaya ateş açan kişi aranıyor. Kentte terör alarmı riski en yüksek seviyede. Polis kentte 37 yaşındaki bir Türk'ün şüpheli olduğu duyurusunu yaptı. Başbakan Rutte kabinesini acil toplantıya çağırdı.

HOLLANDAYI KARIŞTIRAN SALDIRININ GÖRÜNTÜLERİ

TERÖR SALDIRISI OLDUĞU DÜŞÜNÜLÜYOR

Hollanda'nın Utrecht kentinde tramvayda meydana gelen silahlı saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısının 3'e yükseldiği, 9 yaralı olduğu belirtildi. Hollanda'nın Utrecht kentinin batısında yer alan 24 Ekim Meydanı'nda bir tramvayda silahlı saldırı düzenlendi. Hollanda polisi, olayı gerçekleştirdiği şüphesiyle Türk asıllı olduğu belirtilen Gökmen Tanış'ın arandığını ifade etti. Belediye Başkanı Jan van Zanen, olayda hayatını kaybedenlerin sayısının 3'e yükseldiğini, 9 yaralı olduğunu duyurdu. Polis olayın terörle bağlantılı olabileceğini duyurdu.

TÜRK SALDIRGAN KAÇTI

Öte yandan polisin bölgeyi ve bitişik caddeleri kuşatma altına aldığı ancak failin kaçmayı başardığı öğrenildi. Utrecht polisi, olay yerine çok sayıda ambulans, acil servis ekibi ve yaralıları hastanelere götürmesi için de helikopter gönderildiğini ifade etti. Polis ayrıca, ambulanslara yol vermesi konusunda sürücülere çağrıda bulundu.
Yerel transport servisi U-OV, şehirdeki tramvay hizmetlerinin geçici bir süre durdurulduğunu açıkladı.

İlgili Haberler