Hayvancılık Bakanı Fakıbaba'dan skandal et fiyatları açıklaması

AKP'nin Tarım ve Hayvancılık bakanı Ahmet Eşref Fakıba'dan et fiyatlarının yüksekliğinde ilginç bir açıklama geldi. Türkiye'nin en büyük hayvancılık bölgesi olan Van'da vatandaşların et fiyatlarından şikayet etmesi üzerine verdiği yanıt herkesi güldürdü.

ALAY EDER GİBİ AÇIKLAMA

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, "Eti 50 liradan yemeyeceksiniz. Yüzde 40 düşük fiyata yiyeceksiniz. Yeter ki altın fiyatları da yüzde 40 düşsün. Etin fiyatı da altın fiyatlarına paralel olarak düşer. Bakanlık olarak kısa zamanda et fiyatlarıyla ilgili çalışma yapacağız" dedi. Fakıbaba'nın bu açıklamasını duyanlar birbirlerine " Şaka mı yapıyor demekten" kendilerini alamadılar.

ETİN KİLOSU NEDEN 50 LİRA DİYE SORUNCA

Bakan Fakıbaba, bir esnafın, "Hayvancılık bölgesinde yaşıyoruz ama etin kilosunu 50 liradan yiyoruz. Fiyatların düşürülmesi konusunda sizlerden destek bekliyoruz" demesi üzerine şunları söyledi:

ET ALTIN YÜZÜNDEN PAHALI

"Eti 50 liradan yemeyeceksiniz. Yüzde 40 düşük fiyata yiyeceksiniz. Yeter ki altın fiyatları da yüzde 40 düşsün. Etin fiyatı da altın fiyatlarına paralel olarak düşer. Bakanlık olarak kısa zamanda et fiyatlarıyla ilgili çalışma yapacağız. 

ÇÖZÜMLER ARIYORUZ

Türkiye'de hayvancılığın artırılmasına yönelik çalışmalarımız var. Van'da hayvancılığa özellikle büyük destek vereceğiz. Bakanlık olarak et fiyatlarında kısa vadeli çözüm değil, kalıcı çözümler arıyoruz."

İzlenme: 2921
Benzer Videolar