Havada doluya yakalanan uçak bu hale geldi

Atlas hava yollarına ait Kıbrıs uçağı havada doluya tutulunca kokpit camı kırıldı ve burnu ağır hasara uğradı.

İstanbul’da şiddetli yağışın etkili olduğu anlarda Atatürk Havalimanı’ndan havalanan Atlasglobal Havayolları’nın tarifeli uçağının burun kısmı dolu nedeniyle hasar görünce, uçak kalktığı meydana geri döndü. 

HAVA TRAFİĞİ DE FELÇ OLDU

Etkili olan şiddetli yağmur ve olumsuz hava koşulları nedeniyle Atatürk Havalimanı'na iniş yapamayan Türk Hava Yolları'na ait 13 uçak ise başka havalimanlarına yönlendirildi.

HAVADA KORKU DOLU ANLAR

Atlasglobal Hava Yollarının İstanbul-Ercan seferini yapan yolcu uçağı Atatürk Havalimanıdan kalkışından kısa bir süre sonra doluya yakalandı.

Yağan dolu yağışı nedeniyle uçağın kokpit camları çatlarken, Radom olarak adlandırılan burun kısmı hasar gördü.

KOKPİT CAMLARI KIRILDI

İstanbul-Ercan seferini yapmak üzere Atatürk Havalimanından havalanan Airbus A320 tipi uçak kalkışından kısa bir süre sonra 5 bin feette dolu yağışına yakalandı. Yağış nedeniyle uçağın ön kokpit camları çatladı. Bunun üzerine  

DÖNÜŞ İZNİ İSTEDİ

Atatürk Havalimanı Hava Trafik Kontrol Kulesi ile irtibata geçen pilot geri dönüş için izin istedi. Dolu yağışına yakalanan uçak Atatürk Havalimanına iniş yaparken, uçakta Radom olarak adlandırılan burun kısmında ciddi hasar meydana geldi. 

atlas.jpg

YAN CAMLARDAN BAKARAK İLERLEDİ

Dolu yağışına giren kokpit camları çatlayan uçağın pilotu taksi yolunda yandaki camlara bakarak ilerledi.

Uçakta bulunan 121 yolcu başka bir uçakla Ercan'a gönderildi.

UÇAKLAR İNEMEDİ

İstanbul'da etkili olan şiddetli yağmur ve olumsuz hava koşulları nedeniyle Atatürk Havalimanı'na iniş yapamayan Türk Hava Yolları'na ait 13 uçak başka havalimanlarına yönlendirildi.

Akşam saatlerinde etkili olan şiddetli sağanak yağış, hava ulaşımını olumsuz yönde etkiledi. 

Atatürk Havalimanı'na iniş yapmak isteyen uçaklar havada tur atmak zorunda kalırken ve kalkış yapmak isteyen uçaklar beklemek zorunda kaldı. Yağışın etkili olduğu dakikalarda Atatürk Havalimanı'na inemeyen Türk Hava Yolları(THY)'nın 13 uçağı da başka meydanlara yönlendirildi.

RÜZGAR KONTEYNIRI FIRLATTI, THY UÇAĞINA ÇARPTI.

Şiddetli rüzgar nedeniyle Atatürk Havalimanı'nda savrulan bir konteyner o sırada taksi yapan Türk Hava Yolları'nın TK-1063 sefer sayılı İstanbul- Lublijana uçağına çarptı. Uçak bakım için hangara çekildi.

İzlenme: 4308
Benzer Videolar