FLAŞ; Hakan Atilla'nın bu görüntüleri ilk kez yayınlandı

ABD'de yargılanan Halk bankası Genel Müdür yardımcısı Hakan Atilla'nın gözaltına alındığı gün yapılan sorgusunun görüntüleri yayınlandı.

Rıza zarrab'ın itirafçı olması sonrası tek başına sanık olarak yargılanan Halk bankası genel Müdür yardımcısı hakan Atilla'nın gözaltına alındığı ilk gün yapılan sorgusuna ilişkin görüntüler yayınlandı.Hürriyet'ten Razi Canikligil'in haberine göre, bir odada kendisine Rıza Sarraf soruşturmasıyla ilgili tutuklandığı anlatılan Atilla, İngilizce başladığı konuşmasına Türkçe devam ederek, “Benim Reza ile hiçbir şahsi işlemim yok. 

BEN APTAL MIYIM ?

Atilla, sorguda Rıza Sarraf'la bir ilişkisi olmadığını söylerken "İlgisi olsa Amerika'da ne işim var, ben aptal mıyım?" diye soruyor.

FBI ajanları Jennifer McReynolds ve Scott Giessler sorgunun başında kendilerini tanıtıp kimliklerini gösteriyor.

İNGİLİZCE YETMEDİ TÜRKÇE SÜRDÜRDÜ

Küçük bir odada kendisine Rıza Sarraf soruşturmasıyla ilgili tutuklandığı anlatılan Atilla, İngilizce başladığı konuşmasına Türkçe devam ederek, “Benim Reza ile hiçbir şahsi işlemim yok. Bankanın Reza’yla yapmış olduğu işlemler vardır. Benim şahsımla ilgili bir konu değil. Benimle ilgili olsa Amerika’da ne işim var? Aptala mı benziyorum” diye tepki gösteriyor. 

DİNLEME KAYITLARI VAR

FBI görevlileri ise ellerinde Rıza Sarraf ile aralarında geçen konuşmaların dinleme kayıtları olduğunu söylüyor.

Attila sorgu sırasında bir noktada, “Elinizden geleni yapın. Ben hükümet görevlisiyim. Bu yüzden büyük ihtimalle bu davayı takip etmeyi isteyeceklerdir” diyor. Atilla ajanlarla diyaloğunda, “500 milyon dolarlık fon sağlama işimiz var. Bu her şeyi bozacak” da diyor.

İzlenme: 1931
Benzer Videolar