Fatih Tezcan'ın skandal Cumhuriyet mesajında flaş gelişme

Erdoğan ve AKP'nin medyadaki destekçilerinden olan Fatih Tezcan'ın Cumhuriyeti darbeci ilan eden mesajının ardından sosyal medyada başlatan tepkilerine İYİ Parti'den suç duyurusu geldi.

Dün tüm yurtta büyük bir coşku ile kutlanan Cumhuriyret'in 95.yıldönümü ile ilgili olarak  Twiiter hesabından büyük tepki çeken bir mesaj paylaşan Erdoğan destekçisi Fatih Tezcan'a suç duyurusunda bulunuldu. Sosyal medyada giderek tepki çeken bu mesaja yapılan yorumlarda, " Erdoğan'ın bilgisi olmadan böyle bir ifade kullanamaz" yorumları yapılırken, yeni algılar yaratılıyor görüşleri paylaşıldı.

İYİ PARTİDEN JET BAŞVURU

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, Twitter hesabından paylaştığı '#29Ekim1923 15 Temmuz’un başarılı olmuş halinden başka birşey değildir' sözleriyle büyük tepki çeken Fatih Tezcan hakkında suç duyurusunda bulunuldu. 

ATATÜRK DARBECİ Mİ?

Halk Tv'nin konuyla ilgili haberine göre, geçmişte Fethullah Gülen’e hayranlığını “Gülen’i günde 20 saat dinlerdim". diyen Tezcan Cumhuriyet ilan eden Atatürk ve arkadaşlarını darbecilikle suçladı.

"ÇORBAYA GÖZYAŞLARIM AKARDI"

Yemek yaparken bile kulaklıkta peygamber sevgisi anlatırdı… Yemek yaparken gözyaşlarım çorbama akardı…” ifadeleriyle anlattığı bilinen Tezcan, Cumhuriyet, Atatürk ve laiklik düşmanlığını daha da ileriye götürerek Türkiye Cumhuriyeti’ni “paralel devlet” ilan etti. Gerici isim, 29 Ekim’i de 15 Temmuz darbe girişiminin başarılı olmuş hali olarak niteledi.

BİRDE HODRİ MEYDAN DEDİ 

“Ey Kemalistler!
Bir fikrin üstünlüğü bilgiyle ortaya çıkar.

3 isim çıkartın.
Ben tek geleceğim.

Öneri:
Moderatör: Uğur Dündar @ugurdundarsuzcu
Katılımcılar: Yılmaz Özdil @yilmazsozcu
Sinan Meydan @SMEYDAN
Hulki Cevizoğlu @mhulkicevizoglu

Tek şartım: Reklam yok!

HODRİ MEYDAN?” tweetini attı.

İzlenme: 1459
Benzer Videolar