Fatih Altaylı'dan Bülent Arınç'a zehir zemberek yazı

Erdoğan'ı sert sözler ile eleştirmekten çekinmeyen Bülent Arınç'ın birden bire 'U' dönüşü yaparak Abdullah Gül'ü eleştirdiği TV programından sonra Fatih Altaylı'dan zehir zemberek bir yazı geldi.

Erdoğan'ı geçmişte sık sık eleştirirken birden bire yön değiştiren ve yıllardır aynı siyasi çizgide olduğu Abdullah Gül'e sırtını dönen Bülent Arınç'ın bu dönüşü arkasında oğlunun milletvekili adayı yapılması olduğu ortaya çıkmıştı. 

PRESTİJİNİ SIFIRLADI

Birkaç gün önce katıldığı bir TV programında ilginç açıklamalar yapan Bülent Arınç'a Habertürk yazarı Fatih Altaylı'dan çok sert bir eleştiri geldi. Altaylı Arınç'ın açıklamalarını izlerken utandığını söylediği yazısında tepkilerini şöyle sürdürdü.

Altaylı,TV yayınında  "Ergenekon'da tutuklama kararları geldiğinde utandık, Başbakan'ımız 'Çıldırdı mı bunlar' dedi" ifadesinden dolayı Bülent Arınç'a tepki gösterdi. 

YERLE YEKSAN OLDU

Altaylı, "Arınç siyasette her zaman 'özü sözü bir, düşündüğünü söyleyen bir adam' imajı çizmeye çalışmıştı. Bu imajın yerle yeksan oluşunu izledim. Utanarak" dedi.

Başkası adına utanmak' başlığıyla yayımlanan (10 Haziran 2018) yazısında Altaylı, 275 sanıklı Ergenekon davasıyla ilgili olarak Arınç'ın o dönem "Türkiye bağırsaklarını temizliyor" dediğini hatırlattı.


'ERDOĞAN OLSA İNANIRIM'

"Arınç, generaller tutuklandığında nasıl üzüldüklerini, ne yapacaklarını bilemediklerini falan anlattı. Bunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan olsa inanırım. En azından İlker Başbuğ’un tutuklanmasına ciddi ciddi dertlendiğini biliyorum. Bunu o zaman da saklamamış, söylemişti" diyen Altaylı, sözlerine şöyle devam etti:

'GÖZÜNÜN İÇİNE BAKA BAKA BUNU NASIL SÖYLEDİ'

"Fakat Arınç’ın bu konudaki inandırıcılığı yüz üzerinden sıfır. Hatta sıfırın bile altı. O günlerde, 'İyi ki bu orduyla savaşa girmemişiz' diyen... 

TÜRKİYE BAĞIRSAKLARINI TEMİZLİYOR DEMİŞTİ

O günlerde bu komplo operasyonlarla ilgili 'Türkiye bağırsaklarını temizliyor' diyen sanki bir başkasıydı. Kameraya baka baka, hadi kameraların hafızası yok, aklı yok ama karşısındaki gazetecilerin gözünün içine baka baka bunu nasıl söyledi, kendine olan saygısını ne zaman bu kadar örseledi anlamak mümkün değil."

İzlenme: 2076

VİDEOYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Benzer Videolar