FACİA; Rus uçağı düştü 32 kişi hayatını kaybetti

Suriye'de Rus nakliye uçağı iniş esnasında düştü

Tenik sebeplerden dolayı Rus askeri nakliye uçağı Suriye'de düştü. İçerisinde bulunan 32 kişi hayatını kaybetti.

İNİŞ ESNASINDA DÜŞTÜ

Rusya Savunma Bakanlığı, Suriye'de askeri nakliye uçağının düştüğünü, 26 yolcunun ve 6 mürettebatın tamamının yaşamını yitirdiğini açıkladı. NTV'den alına bilgilere göre, Suriye'de Rusya'ya ait olduğu belirtilen Antonov An-26 çift motorlu askeri nakliye uçağı, Suriye'nin Lazkiye kentindeki Hmeymim Rus Hava Üssü'ne inişi sırasında düştü. İlk belirlemelere göre teknik sebeplerle düştüğü ifade edilen uçaktaki 26'sı yolcu, 6'sı mürettebat 32 kişi yaşamını yitirdi.

ATEŞ AÇILMADI

Uçağın içindeki 26 yolcu ve 6 mürettebattan hayatta kalanının olmadığını söyleyen yetkililere göre, olay yerinden gelen ilk bilgiler uçağın teknik bir arıza sebebiyle düşmüş olabileceğini gösteriyor.

Diğer taraftan yetkililer, yere çakılmadan önce uçağa ateş açılmadığını, yani bir saldırının söz konusu olmadığını söylüyor.

2015'TE DE AYNI TİP UÇAK DÜŞMÜŞTÜ

Açıklamada bakanlık komisyonunun uçağın düşme sebeplerine ilişkin inceleme başlattığı kaydedildi. Son olay An-26 tipi bir kargo uçağının Suriye'de ilk düşüşü değil.

Suriye ordusuna ait bir An-26 uçağı Ocak 2015'te İdlib'de kuşatma altında olan askeri bir havaalanına inerken düşmüştü. An-26 uçakları, mürettebat üyeleri dışında 38 yolcu ve 5.500 kilogram kargo taşıma kapasitesine sahip.

İzlenme: 1440
Benzer Videolar