Erdoğan'ı ' Canlı Yayında ' resmen tehdit etti

İstanbul eski baro başkanı Prof. Dr. Ümit Kocasakal Halk TV'de katıldığı Çağlar Cilara'nın programında İş bankası hisselerini hazineye devretmeye hazırlanan AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı canlı yayında resmen tehdit etti.

Erdoğan'ın Atatürk'ün vasiyeti üzerine CHP'ye verilen % 28'lik İş Bankası hisselerini hazineye devretmek istemesi üzerine çıkan kriz giderek büyüyor. CHP'nin yanı sıra çeşitli sivil toplum örgütleri ve vatandaşlardan gelen tepkilere eski istanbul Barosu Başkanı Prof.Dr. Ümit Kocasakal'da eklendi.

Halk TV'de Çağlar Cilara'ya konuk olan Kocasakal'dan gündem yaratacak açıklamalar geldi. 

BİR VASİYETİ ÇİĞNİYORSUNUZ

Prof. Dr. Kocasakal, CHP'nin 'İş Bankası' hisselerinin hazineye devredilmesi tartışmalarıyla ilgili olarak 'Siz bir vasiyeti çiğniyorsunuz, Ulu Önder'in kemiklerini sızlatıyorsunuz' dedi.

İstanbul Barosu Eski Başkanı Prof. Dr. Ümit Kocasakal, Halk TV ekranlarında Çağlar Cilara'nın sorularını yanıtladı.

CANLI YAYINDA RESMEN TEHDİT ETTİ

Kocasakal, "Siz bir vasiyeti çiğniyorsunuz, Ulu Önder'in kemiklerini sızlatıyorsunuz. Bunun bir bedeli olur, bunun hesabı mutlaka sorulur hukuki ve siyasi manada. Bu bugün olamasa dahi yarın bir gün olur" diye konuştu.

NE OLMUŞTU?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Mesele İş Bankası değil. Mesele, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vasiyetidir. Kılıçdaroğlu, ‘Oradan bizim kasamıza giren para yok ki’ diyor. Ben ‘Senin kasana para giriyor’ demiyorum ki. 
YÖNETİM KURULU TARTIŞMALARI

Mahkeme kararıyla, Türk Dil Kurumu’na ve Türk Tarih Kurumu’na belirli bir temettü geliri aktarılıyor. Ama orada yönetim kuruluna CHP niye dört adam koyuyor? Efendim, yönetim kurulundaymışlar ama hiçbir inisiyatifleri yokmuş. Yönetim kuruluna gireceksin, ama hiçbir inisiyatifin olmayacak. Böyle bir saçmalık olur mu? Şayet inisiyatifleri yoksa o dört kişiyi çeksinler o zaman. Biz diyoruz ki: Buradaki Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vasiyeti neyse bu vasiyetin Hazine’ye devrini gerçekleştirelim. Çünkü bu şahıslara ait bir hak değildir. CHP’nin hakkı hiç değildir. MHP’li arkadaşlarla birlikte yapılacak bir yasal düzenlemeyle bu işin yoluna koyulabileceği kanaatindeyim' sözleriyle yeni bir tartışma başlatmış ve Erdoğan'ın bu sözleri sonrasında birçok isimden konuyla ilgili açıklama gelmişti.

İzlenme: 4118
Benzer Videolar