Erdoğan'dan Zekai Aksakallı ile ilgili flaş açıklama

Zekai Aksakallı'nın görev değişimi ile ilgili olarak, " Askerlikte kırgınlık diye bir kavram olmaz."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ürdün ziyareti öncesi basın açıklaması yaptı, Açıklamasında son günlerde çok konuşulan Zekai Aksakallı istifası iddialarına karşılık gelen soruya ise " Askerlikte kırgınlık olmaz" şeklinde yanıt verdi. İşte seyahat ve gündeme ilişkin tüm sorulara verdiği yanıtlar.

15 TEMMUZ DESTEĞİ TEŞEKKÜRÜ

15 Temmuz'un ardından Ürdün'ün Türkiye'ye verdiği desteği vurgulayan Erdoğan ziyaret vesilesiyle teşekkürlerini yetkililere aktaracağını söyledi.

AÇIKLAMLARI ŞÖYLE

Ekonomik ilişkilerimizin yatırımlarla desteklenmesi üzerinde duracağız. 

 

Türkiye gibi Ürdün de çok sayıda mülteciye ev sahipliği yapıyor. Ürdün de yaklaşık 1 milyon Suriyeli mülteciye ev sahipliği yapıyor. Yaşadıkları zorlukları anlıyoruz. Ürdün'ün de bizimle aynı endişeleri paylaştığını biliyorum. 

Kudüs ve Harem-i Şerif'le ilgili konuları değerlendireceğiz. Ürdün'ün Kudüs'teki kutsal mekanların korunmasındaki rolüne önem verdiğimizi belirtmek isterim. Bir daha benzer tacizlerin, saldırı ve hak ihlalalerinin yaşanmasını istemiyoruz.

Önümüzdeki dönemde Filistin'e vereceğimiz desteği Kral Abdullah ile ele alacağız. (Zekai Aksakallı'nın görev değişimi ile ilgili olarak) Askerlikte kırgınlık diye bir kavram olmaz. Asker nerede görev verilirse onu yapar. Aksakallı'nın Özel Kuvvetler'deki görev süresi de doldu. 

KILIÇDAROĞLU AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kılıçdaroğlu'nun tutuklanması" iddiaları hakkında "Kendini gündemde tutmaya çalışıyor" dedi.

İzlenme: 2338
Benzer Videolar