Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na donan şehitler yanıtı

Bu gün meclisteki gurup toplantısında yaptığı konuşmada gündeme donan Tunceli şehitlerini getirerek çok sert eleştirilerde bulunan Kılıçdaroğlu'na yanıt veren Erdoğan bu konuda ilk kez açıklama yaptı.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan partili gençleri topladığı gurup toplantısında alkışlar içerisinde yaptığı konuşmasında ilk kez TUnceli'de donan şehitler hakkında konuştu. Konuşmasında İstanbul Havalimanı açılışını anlatan Erdoğan donarak şehit olan askerle ilgili Kılıçdaroğlu'nun eleştirilerinede yanıt verdi.

ÇOK SERT TEPKİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Tunceli'de iki askerin donarak şehit olmasının ardından CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun sözlerine tepki gösteren Erdoğan, "Bay Kemal buralardan rant elde etmeye çalıştı. Benim dedem Sarıkamış'ta tüfeğine sarılarak donarak şehit oldu. Şehadetin içinde kurşun da var, donmak da var. Elbise falan bunları bize anlatma. Askerlerimizin tüm teçhizatının hepsi dünyadaki pek çok ordunun malzemelerinden daha moderndir. Biraz dürüst ol." dedi.

KILIÇDAROĞLU "DONARAK ŞEHİT OLAN ASKERLER"

Tunceli'de yani benim ilçemde iki askerimiz donarak şehit oldu. Şehidin babasıyla konuştuğumda 'hiç kimse aramadı' dedi. Mezarlıklar müdürü aramış. İçimde derin bir acı hissettim ve Dumlupınar'da yaptığım konuşmada "nasıl olur da bu olur?" diye sordum.

'BENİM OĞLUM ASKER ÜNİFORMASI GİYDİ! YA SENİN OĞLUN?'

"Sen ne anlarsın şehadetten" diyor sevgili Erdoğan bana şimdi. Ben çok iyi bilirim. Senin gitmediğin yerlere gittim ben. Eksi 40 derecede nöbet tutan askerlerimizle bir oldum ben, Afrin'e giden askerlemizin yanına gittim.

SEN ŞEHİTLER ARASINDA AYRIM YAPIYORSUN

Bir uyku tulumu da veremediniz mi bu askerlere? Kalkmış 'Benim dedem de donrak şehit oldu' diyor. Yahu 21. yüzyıldayız. 2018'nin Ekim ayındayız. Ben buna isyan ediyorum. Şehitlerimizin hakkını ararken ben suçlu oluyorum bu benim ağrıma gidiyor. Hak hukuk konusunda sen zaten en diplerdesin.

ATATÜRK KİMSEYE YALVARMADI

Osmanlı'nın parasını basacak bankası bile yoktu. Atatürkçülük kimseye gidip 'bana borç verir misin?' diye yalvarmamaktır.

Cumhuriyet aynı zamanda kadın devrimidir. Pek çok ülkeden önce kadınlara seçme seçilme hakkını cumhuriyet vermiştir.

ELLERİ HARAMA UZANMADI

Bu devleti kuranların yaptığı bir şey vardı. Asla ve asla elleri harama uzanmadı. Her kuruşun hesabını verdiler.

Kaşıkçı eğer uzun süre çıkmazsam Yasin Aktay'a ve karakola haber vereceksin der. Her şey planlı, özel uçakla katiller Türkiye'ye gelir ve cinayet işlenir sonra da ellerini kollarını sallayarak giderler. Erdoğan Salı'ya kadar açıklama yapacağım dedi ve soruları sıraladı.

FAZLA DEŞELEMEDEN KRALİYET AİLESİNE YARDIMCI OLUYOR

Erdoğan'ın başdanışmanı "Türkiye kraliyet ailesine destek olarak olayı fazla deşelemeden yardımcı oluyor" diye yazdı. İşte bu yüzden kral Salman, Erdoğan'ı arayıp teşekkür etti.

BİZE PARA VERMEZSE ?

Acaba kralı kızdırırsak bize para vermezse ne olur diyor. Sen Türkiye'nin onurunu, gururunu ve haysiyetini satıyorsun.

İzlenme: 1394
Benzer Videolar