ERDOĞAN ESAD'I BÖYLE ANLATIYOR

AKP'nin 7 yıl önce komşular ile "sıfır sorun" diyerek başlattığı ve Suriye ile yaklaşık 2 yıl süren bahar havasının ardından Erdoğan'ın "Dostum Sedat "dediği Suriye Devlet Başkanı ile siyasi ilişkilerin kesilmesi neredeyse 5 yıl oldu. BAŞIMIZA NELER GELDİ

AKP'nin 7 yıl önce komşular ile "sıfır sorun" diyerek başlattığı ve Suriye ile yaklaşık 2 yıl süren bahar havasının ardından Erdoğan'ın "Dostum Sedat "dediği Suriye Devlet Başkanı ile siyasi ilişkilerin kesilmesi neredeyse 5 yıl oldu. 
BAŞIMIZA NELER GELDİ

Bu süreç içerisinde Suriye'de yüzbinlerce insan öldü, sınırımıza binlerce mülteci geldi, daha da kötüsü hem Türkiye içerisine hem de sınırımızda PKK'ya yakın Kürt örgütler güçlenip silahlandılar.

Daha da beteri kontrol edilemeyen kökden dinci örgütler ve IŞİD adlı sözde devletin eli kanlı militanları Türkiye'nin başına bela oldu. Türk ekonomisi bozuldu, terör yüzünden turizm gelirlerimizden olduk. 

ŞAM'DA NAMAZA GİDECEKTİK AMA

Dolar 1.12 TLden 3.79 TL'ye çıktı. Suriye ile savaşın karşı tarafı olduğumuzda Şam'da bir hafta sonra namaz kılmaktan söz ederken, şimdilerde yeniden Esad ile müzakere sözleri edilmeye başlandı. Suriye  politikasının mimarlarından olan Cumhurbaşkanı Erdoğan tüm dünyada Esad lehine gelişen yeni politikalara karşı sessizliğini korurken, AKP'den başta sözcü Numan Kurtulmuş olmak üzere bir çok üst düzey yönetici artık Esad ile müzakere cümleleri kuruyor. 

Kaynak: ERDOĞAN ESAD İLE YENİDEN DOST MU OLUYOR

İzlenme: 1455
Benzer Videolar