Erdoğan Ekonomi yönetimine aylar önce böyle tepki vermiş

Partisinin Trabzon 6. olağan kongresinde bir konuşma yapan AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan son günlerde başta Dolar olmak üzere tüm yabancı paralar karşısında büyük değer kaybeden TL için ekonomi yönetimine ağır göndermelerde bulundu.

6. Olağan Kongre için Trabzon'a giden AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan burada yaptığı konuşmada bürokrasiye yönelik çok ağır konuştu. 

HEDEFTE MERKEZ BANKASI MI VAR

Konuşmasında zun süredir başta Merkez Bankası olmak üzere ekonomi yönetimi ile arlarında büyük görüş ayrılıkları bulunduğu söylenen Erdoğan, " Bunun affı yok versinler istifalarını gitsinler şeklinde konuştu". Erdoğan zaman zaman yaptığı açıklamalarda Merkez Bankası yönetiminin faizler konusunda korkak davrandığı yönünde açıklamalar yapıyordu.

DOLAR MI ÖFKELENDİRDİ

Son gelişmeler ile Dolar ve diğer yabancı paralar karşısında  Türk Lirasının büyük değer kaybetmesiniden zaman zaman dile getirdiği yüksek faiz uygulamaları yüzünden Merkez Bankasını suçlayan Erdoğan'ın, Trabzon'da yaptığı konuşmanın hedefinde yine Merkez Bankası Başkanı Murat çetinkaya olduğu konuşuluyor. Bilindiği gibi Moody's adlı kredi derecelendirme kuruluşunun not düşürmesi ardından Dolar'da büyük sıçrama yaşanmış ve tarihi zirve kırılmıştı.

BÜROKRASİ AĞIR İŞLİYOR

Trabzon'da AK Parti 6. Olağan Kongresi'nde partililere hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Son zamanlarda bürokrasinin ağır işlediğine dair şikayetler gelmeye başladı. İmza atmaktan imtina eden... Bunun affı yok, versin istifasını çeksin gitsin' dedi.

ÖFKELİ KONUŞMA

Son zamanlarda bürokrasinin ağır işlediğine dair şikayetler gelmeye başladığına dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan net bir uyarıda bulunarak,"Son zamanlarda bürokrasinin ağır işlediğine dair şikayetler gelmeye başladı. 

FUZİLİ İŞGAL ETMESİNLER

İmza atmaktan imtina eden, yeni projeler üretmekte yetersiz kalan hiçbir bürokrat bulunduğu makamı fuzuli yere işgal etmesin. Bunun affı yok, versin istifasını çeksin gitsin. Bizim işimiz var, yapacağımız çok şey var. " dedi.

İzlenme: 2070
Benzer Videolar