Edirne'de bonzai yine can aldı

Halk ayaklandı, öfkeli kalabalık olay çıkarttı; 1 kişi göz altına alındı

Edirne'de bonzai kullanan gencin ölüm haberinden sonra yakınları ve halk ayaklandı. Emniyet Müdürlüğü'nün önüne yürüyen halk Cumhurbaşkanı'na çağrıda bulundu.

Edirne'nin Keşan ilçesinde son zamanlarda artan sentetik uyuşturucu madde (Bonzai) kullanımı, gençleri etkilemeye devam ediyor. Hemen hemen her gün bir bonzai vakasının olduğu ilçede, son kurban ise 18 yaşındaki Kenan Kabayel oldu.

HAYATINI KAYBETTİ

Hafta sonu içtiği bonzai sonucu fenalaşan ve Keşan Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Kenan Kabayel, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Kabayel'in hayatını kaybetmesinin ardından ilçede çoğunlukla Roman vatandaşların yaşadığı Yenimescit ve Mustafa Kemal Paşa Mahallesi'ndeki halk, bonzai satışı ve kullanıcılarına karşı ayaklandı.

''BONZAİ BİTSİN''

Oğlunun cenazesinin camiye getirilişi sırasında konuşan acılı anne Mutlu Kabayel ise, "Ben bir anneyim. Ben oğlumu kaybettim. Başkalarının evlatları yanmasın. Bu satıcılara Tayyip Erdoğan tank yollasın. Bu Keşan'ın bonzaisi bitsin. Başka anneler yanmasın." diye sitemlerini dile getirdi.

KAVGA ÇIKTI, 1 KİŞİ GÖZ ALTINA ALINDI

Hayatını kaybeden Kenan Kabayel'in cenazesi Öğle saatlerinde İki Şerefeli Çarşı Camii'ne yoğun bir kalabalıkla getirildi. Cenaze namazı öncesi toplanan öfkeli kalabalık ve Kabayel'in yakınları, İlçe Emniyet Müdürlüğü önüne yürüdü. Emniyeti bonzai kullanımı ve satışı işin göreve davet eden öfkeli kalabalık, uzun süre Emniyet Müdürlüğü önünde tepkilerini dile getirdi. Öte yandan toplanan kalabalığın için kavga çıkardığı iddiasıyla bir kişi de göz altına alındı.


''KEŞAN'A EL ATIN''

Burada konuşan Kenan Kabayel'in babası Ahmet Kabayel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu'ya seslenerek, "Sayın Cumhurbaşkanım, Başbakanım, İç İşleri Bakanım. Keşan'a el atın. Başka canlar yanmasın. Benim yüreğim yandı. Başkalarının canı yanmasın. Nolur Cumhurbaşkanım, sesimizi duy." Diyerek sitemlerini iletti.

CENAZE NAMAZINI KILDILAR

Emniyet önünde toplanan kalabalık, bir süre bonzai ile ilgili slogan attıktan sonra herhangi bir olay yaşanmadan polis tarafından uzaklaştırıldı. Öfkeli kalabalık, daha sonra Cenaze namazı için İki Şerefeli Çarşı Camii'ne hareket etti. İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri ise sıkıntı yaşanmaması için yoğun güvenlik önlemi aldı.

Öfkeli kalabalık daha sonra ise hayatını kaybeden Kenan Kabayel'in cenaze namazını kıldı. Kabayel'in cenazesi Asri Mezarlık'ta toprağa verildi.

İzlenme: 1223
Benzer Videolar