Ebru Türel’in Ses Kaydı Olayında Karar

Ebru Türel’in Ses Kaydı Olayında Karar

Yerel seçimlerde Antalya Büyükşehir belediyesi başkanlığı koltuğunu kaybeden Menderes Türel'in eşi Ebru Türel'e ait olduğu ile sürülen ses kayıtları ile ilgili olarak gözaltına alınan 8 kişiden biri tutuklandı.

A+A-

Yerel seçimler öncesi eski Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in eşi Ebru Türel'e ait olduğu iddia edilen ses kaydının sosyal medyadan yayınlanmasına ilişkin gözaltına alınan 8 kişiden 1'i tutuklandı.

" ÖZEL HAYATIN GİZLİLİĞİ İHLAL EDİLDİ"  GEREKÇESİ

Antalya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, eski Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in eşi Ebru Türel'e ait olduğu iddia edilen ve sosyal medyada yayımlanan ses kaydına ilişkin soruşturma kapsamında "özel hayatın gizliliğini ihlal" ve "kişiye ait verileri gizli kaydetme" suçlamasıyla Y.M, C.Y, C.B, D.D, C.O, B.G, M.A ve N.A. isimli şahısları gözaltına aldı. Şüphelilerden 4'ü direkt, 3'ü adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken N.A'nın tutuklandığı bildirildi.

NE OLMUŞTU MENDERES TÜREL NE DEMİŞTİ

ANTALYA Büyükşehir Belediye Eski Başkanı ve Cumhur İttifakı adayı Menderes Türel, sosyal medyada seçime bir kaç güne kalayayınlanan ve eşi Ebru Türel'e ait olduğu iddia edilen ses kaydıyla ilgili, "Bunlar klasik FETÖ taktiği. Kaybedeceğini anlayanlar, FETÖ'cü hesaplarından montaj kasetler yayınlıyor." demişti. 

CHP'DEN AÇIKLAMA

CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul, gözaltıların sebebini tam olarak bilmediklerini ve avukatlarının sabahtan beri konuyu takip ettikleri bilgisini paylaştı. Antalya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne kimlerin getirildiğini bilmediklerini söyleyen Kumbul "Avukatlarımız şimdi içeriye alındılar. Bize gelen ilk bilgilere göre Ebru Hanım'ın (Türel) seçim öncesi sızan ses kaydı ile ilgili olduğu ve özel hayatın gizliliği ile ilgili bir şikayette bulunulduğudur. Avukatlarımız süreci takip ediyor. Konuyla ilgili detaylı bilgi alınca, geniş bir açıklama yapacağız" dedi.

BOĞA ÇAYI PROJESİ NE OLACAK

AKP'de Menderes Türel bombası

AKP'de Menderes Türel bombası

Dünya projeleri olarak lanse edilen ancak sonunda yapılan düzenleme içerisinde ortaya çıkan rant tesisleri AKP'li Hülya Koçyiğit'in damadına ihale edilen Boğaçay hayal kırıklığından sonra Menderes Türel'in yeniden aday yapılmasına karar verilmiş.

Antalya Boğaçayı Projesinde büyük fiyasko

Antalya Boğaçayı Projesinde büyük fiyasko

Antalya Büyükşehir belediyesi Başkanı Menderes Türel'in "Çılgın Proje" olarak lanse ettiği ancak toplumun bir çok kesiminden büyük tepki alan, Konyaaltı Boğaçayı projesi ihalesine daha önce de olduğu gibi katılan kimse olmadı.

İlgili Haberler