Diyarbakır Mardin yolunda 'facia geliyorum' diyor

Diyarbakır Mardin karayolunun 10. kilometresinde her gün altından binlerce aracın geçtiği tonlarca ağırlığında dev kaya kütlesi büyük bir faciaya yol açabilir.

 

 Mardin-Diyarbakır karayolunda eğreti vaziyette duran kaya kütlesinin her an bir faciaya yol açmasından endişe ediliyor. Kayanın hemen altından binlerce aracın geçtiği yolda çalışma var. Yetkililerden bu kayayı imha etmelerini isteyen sürücüler "hergün korku yaşıyoruz" diyorlar.

ALTINDAN HERGÜN YÜZLERCE ARAÇ GEÇİYOR

 Mardin-Diyarbakır karayolunda eğreti vaziyette duran kaya kütlesinin her an bir faciaya yol açmasından endişe ediliyor. Sürücüler kütlenin kaldırılmasını istiyor. 

FACİA GÖZ GÖRE GÖRE GELİYOR

Her gün binlerce aracın geçtiği Mardin-Diyarbakır karayolunun 10'uncu kilometresinde eğreti vaziyette duran devasa kaya kütlesi, yoldan geçen sürücüler ve vatandaşlar için büyük tehlike oluşturuyor. Vatandaşlar, dağın yüksek yamacında bulunan kayanın yağışlı geçen günlerin ardından ısınan havanında etkisiyle yumuşayan topraktan koparak yola düşmesinden endişe ediyor. 

ÇOK KORKUYORUZ AMA

Her gün aynı yolu kullanan sürücüler, zaman zaman tehlikeli anlar yaşadıklarını, kayaların her an düşme tehlikesinden dolayı çok korktuklarını ifade ederek, yetkililerden biran önce gerekli önlemlerin alınmasını istedi.
Büyük tehlike saçan devasa kaya kütlesinin yola düşmeden yetkililerin konuyla ilgili bir an önce çözüm bularak çalışma başlamalarını isteyen sürücülerden Nurettin Çokan, "Mardin-Diyarbakır karayolunu sürekli kullandığımız için tepedeki taş kütlesi dikkatimizi çekti. 

ALTI TAMEMN BOŞALMIŞ

Taş düşmek üzere, altı tamamen boşalmış. Bu taşın düşme ihtimali çok yüksek, bu yüzden buna bir önlem alınması gerekir diye düşünüyorum. Buradan yetkililere sesleniyoruz ve onlardan bu taşın bir an önce indirilmesini istiyoruz. 
ŞU ANDA YOL YAPILIYOR İMHA ETSİNLER

Şu anda yol çalışması var, bu taşın aşağıya indirilmesi için fırsattır. Eğer taş düşürülse yol bozulmaz ve ikinci bir masraf çıkmaz. Yetkililer, bu kocaman taşı aşağıya indirmesini istiyoruz" dedi.

kaynak haberler.com

İzlenme: 1284
Benzer Videolar