DEVLET BAHÇELİ'Yİ ÇOK UTANDIRACAK GÖRÜNTÜLER

Erdoğan'ın ve Devlet Bahçeli'yi yetiştiren 2 eski liderin, sağlıklarında Erdoğan'ın ilk rejim değişikliği ihtirasını açıkladığında gösterdikleri tepki bu günlerde en çok izlenen videolar arasında.

Anayasa Komisyonu’nda milletvekillerine anayasa değişiklik teklifi hakkında bilgi veren Adalet Bakanı Bekir Bozdağ; Türkiye’nin ilk anayasası olan 1921 Anayasası Kurtuluş Savaşı yıllarında yürürlüğe konmuş bir anayasa olduğunu Atatürk ve arkadaşları kurtuluş savaşı verirken ‘bunu bir tarafa koyun’ demediğini belirtti. Tarih 20 Aralık 2016. 

BOZDAĞ BUNLARI SÖYLEMİŞTİ

İktidara gelmiş bütün partiler, hatta iktidara gelmemiş siyasi partilerde programlarına anayasa değişikliğini koyduğunu belirten Bozdağ, 80’li yıllarda Turgut Özal iktidarda, başkanlık sistemi önermiş. Sayın Demirel kişiye sistem yerleştirmiş, daha sonra cumhurbaşkanlığı sırasında o da sistem değişikliği önermiş. Yine AK Parti iktidarlarına baktığımızda, o da sistem değişikliği önermiş. Geçmiş dönemlerde iktidar ortağı olmuş Milliyetçi Hareket Partisi’nin kurucu lideri merhum Alparslan Türkeş başkanlık sistemini Türkiye’ye önerdiğini görüyoruz. Sayın Necmettin Erbakan o da başkanlık sistemini önerdiğini görüyoruz. Türkiye’de hükümet sistemi tartışması, bugünün tartışması değildir, onlarca yıllık süre gelen tartışmadır. Türkiye’nin sistem değişikliğine ihtiyacı olduğu açıktır. Çünkü Türkiye’nin siyasi istikrar doğuran, güçlü iktidar kuran, hızlı karar alan ve hızlı adım atan yapısal değişim ve dönüşüme ihtiyacı olduğu açıktır. Sayın Bahçeli’nin yaptığı4 tarihi çağrı, Türkiye’nin önünü açacak büyük bir değişimi ve dönüşümü sağlayacak sürecin başlangıcı olmuştur” şeklinde konuştu.

İzlenme: 5512
Benzer Videolar