Denizli 30 dakikada bu hale geldi

Denizli'de sadece 30 dakika yağan yağmur cadde ve sokakları dereye dönüştürdü, altyapı sorunları yaşayan Denizli benzer görüntüleri sık sık yaşıyor.

30 DAKİKADA SEL BASTI

Denizli kent merkezinde akşam saatlerinde dolu ile birlikte başlayan sağanak yağış yaklaşık 30 dakika sürdü. Aşırı yağış nedeniyle vatandaşlar saçakların altına girerek yağmurdan ve doludan korunmaya çalıştı.


Yağan sağanak yağış sonrası caddeler göle döndü. Vatandaşlar zor anlar yaşadı.

SĞSNSK BAŞLADI SELE DÖNÜŞTÜ

Yağmurda kent merkezinde birçok ev ve iş yerinin bodrum katlarını su bastı, bazı cadde ve sokaklarda ise sel oluştu.

Vatandaşlar iş çıkışı saatlerinde aniden bastıran yağıştan korunmak için saçak altlarına sığındı.  Araçların trafikte ilerlemekte güçlük çektiği kentte, halk otobüslerinin içini de su bastı. 

OTOBÜSLER DEVAM EDEMEDİ

Bazı otobüsler kaldırıma çıkarak caddelerdeki su birikintisinin tahliye edilmesini bekledi.  İtfaiye ekipleri, su birikintisi yaşanan yerlerde rögar kapaklarını açarken, su basan iş yerleri, belediye ekipleri ve iş yeri sahipleri tarafından tahliye edildi.

TENTELER ÇÖKTÜ

Trafiğe kapalı olan ve belediye otobüslerinin kullandığı Gazi Mustafa Kemal Bulvarı'ndaki iş yerlerini de aşırı yağış nedeniyle su bastı.

İtfaiye ekipleri, rögar kapaklarını açarak biriken suları tahliye etti. İş yerlerinin sahipleri de belediye ekiplerinin yardımıyla biriken suyu boşalttı. Yağış nedeniyle yollarda toplanan rusubat görevlilerce temizlendi.

Kale ilçesinde de akşam aniden bastıran yağış ve dolu nedeniyle bazı iş yerlerinin önündeki tenteler çöktü.

İzlenme: 817
Benzer Videolar