Deniz Baykal'ın sağlığında kritik gelişme

Dün damarda oluşan pıhtı nedeni ile yoğun bakıma alınan Deniz Baykal 3. kez ameliyata alındı.

Deniz Baykal, beyninde oluşan basınç nedeniyle yeniden ameliyata alındı.

CHP eski Genel Başkanı ve Antalya milletvekili Deniz Baykal, yüksek ateş şikayeti nedeniyle yoğun bakıma kaldırılmış, damarının birinde pıhtı tespit edildiği gerekçesiyle ameliyat edilmişti.

Bu ameliyat, yoğun bakıma kaldırıldıktan sonra Baykal'ın alındığı 3. operasyon oldu.

2.AMELİYAT AÇIKLAMASI "BAŞARILI, ÖDEM ALINDI"

Baykal'ın sağlık durumuna ilişkin son bilgileri CHP İstanbul Milletvekil Barış Yarkadaş, Twitter hesabından yaptğı açıklamayla Deniz Baykal'ın ameliyatının başarılı bir şekilde bittiğini, ödemin alındığını duyurdu.

BAKAN BÖYLE AÇIKLAMIŞTI

Sağlık Bakanı Demircan, Deniz Baykal'ın sağlık durumu hakkında "Şu anda endişe edecek noktada değiliz" açıklamasında bulundu.

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Deniz Baykal'ın sağlık durumu hakkında açıklama yaptı.

Demircan, "Şu anda endişe edilecek bir durumda değiliz. Sayın Baykal üstesinden gelecek. Tedavi neticesinde sağlığına kavuşacağını ümit ediyoruz" dedi. 

YENİDEN AMELİYATA ALINDI

Dün beyne giden damarda oluşan pıhtı nedeniyle hastaneye kaldırılan ve yoğun bakıma alınan eski CHP genel başkanı ve Antalya milletvekili Deniz Baykal bu sabah yeniden ameliyata alındı. 

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, beyindeki kanama ve ödem nedeniyle ameliyat kararı verildiğini duyurdu.

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş de, "Eski CHP genel başkanı Baykal'a yapılan beyin tomografisinde ödem ve kanama artışı izlenmesi ve fizik muayenesinde bununla uyumlu bulgular üzerine doktorları tarafından ameliyat kararı verilmiş olup, şu anda ameliyatı devam etmektedir" dedi.

İzlenme: 2834
Benzer Videolar