Davutoğlu ve Arkadaşlarına Şok Karar

Davutoğlu ve Arkadaşlarına Şok Karar

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında Eski Baişbakan ve kurucu Ahmet Davutoğlu, Selçuk Özdağ, Ayhan Sefer Üstün ve Abdullah Başcı'nın tedbirli olarak partiden kesin ihraç istemiyle Merkez Disiplin Kuruluna sevkine oy birliğiyle karar verildi.

A+A-

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında Ahmet Davutoğlu, Selçuk Özdağ, Ayhan Sefer Üstün ve Abdullah Başcı'nın tedbirli olarak partiden kesin ihraç istemiyle Merkez Disiplin Kuruluna sevkine oy birliğiyle karar verildi.

YENİ PARTİ HAZIRLIKLARI

Yeni parti kuracağı öne sürülen Davutoğlu’nun, son dönemde hükümete yönelik eleştirileri gündemdeydi. Davutoğlu, TV 5 yayınında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la 2016’dan beri 5 kez görüştüğünü ve anayasa değişikliği başta olmak üzere eleştirilerine ilettiğini söylemişti.

HALKTA BEKLENTİ VAR

Davutoğlu, “Bunu çekingen, mahcup bir edayla söylemiyorum, kararlı bir şekilde söylüyorum: Ümidimizde çok ciddi zayıflama var, halkta da talep ve beklenti artıyor. Dolayısıyla yeni bir siyasi harekete ve partiye ihtiyaç var. Onlar (AK Parti) dese ki gelin konuşalım, konuşuruz. Eğer önümüzdeki günlerde bu çağrımız yanıtsız kalırsa yeni bir hali yeni bir yol olarak bağlamaz lazım. Dikkate alınmazsa yeni bir yoldan kastım da açıktır” demişti.

BAŞINI YİYEN GÖRÜNTÜLER

(Cevdet Fırat Aydoğmuş/İHA)

Etiketler : , ,
İlgili Haberler