Çiftlik bank dolandırıcılığında flaş gelişme

Çocuk yaşta Mehmet Aydın adlı kişinin binlerce kişiyi dolandırıp yurt dışına kaçtığı davada tün finansın başında olduğu kişi yakalandı.

Tekbirlerle, dualarla göz boyayarak açılışlar yaparak, ünlü isimlerle aynı karelere girip reklam yaptırtarak Binlerce kişinin on binlerce lira dolandırıldığı Çiftlik Bank soruşturmasında uzun süredir firari olan zanlılardan biri daha teslim oldu. 

TUTUKLANAN ZANLI CEZAEVİNDE

Organizasyonun ‘Finans Müdürü’ olarak görev yapan Koray Hasgül yurtdışından gelerek savcılığa teslim oldu. Suçlamaları kabul etmeyen Hasgül tutuklandı. Avukatları Hasgül’ün tutukluluğuna itiraz etti. Mahkeme bu itirazı reddetti. Süreç devam ediyor.

HARCAMA VE ÖDEMELER SORUMLUSU

Çiftlik Bank’ın Genel Müdürü olan ve halen firari olarak aranan Niyazi Karakoç, skandalın yaptığı dönemde yaptığı açıklamada ‘Şirketin kurumsallık adına yönetimi tarafımıza tevdi edilmiş ancak finans kısmı kendilerinde kalmış, tüm harcama ve ödemeler ise eski finans müdürü Koray Hasgül tarafından yürütülmüştür’ ifadelerini kullanmıştı.

500 MİLYON HALA KAYIP

Soruşturma dosyasına göre Mehmet Aydın’ın başında olduğu organizasyon 132 bin 222 katılımcıdan 1 milyar 139 milyon 972 bin lira topladı. Bu paranın 687 milyon, 838 bin lirası katılımcılara geri ödendi. 

ÇİFTLİK FABRİKA GİBİ TESİSLER 58 MİLYON TL TUTTU

Sistem kapsamında 58 milyon 126 bin liralık çiftlik, fabrika gibi tesisler alındı. Yaklaşık 500 milyon liranın akıbeti ise bilinmiyor... Mehmet Aydın ise Kırmızı Bülten ile dünyanın dört bir tarafında aranıyor.

İzlenme: 1388
Benzer Videolar