CHP'Lİ SELİN SAYEK BÖKE'Yİ CANLI YAYINDA BÖYLE TEHDİT ETTİLER

CHP'li Selin Sayek Böke'ye CNNTürk'teki canlı yayın sırasında kanalı arayan bir kişi "Yaşamına son verilecek, evine gidemeyecek." tehdidinde bulundu.

CHP sözcüsü Selin Sayek Böke dün gece canlı yayında ölüm tehdidi aldı. Kanalı arayan bir kişi "Yaşamına son verilecek, evine gidemeyecek." tehdidinde bulundu.

Canlı yayına katılan Böke'nin ihbardan, yayının sona erdiği 01.00 civarında haberi oldu. Edinilen bilgiye göre kanal yetkilileri ve Payzın, gelen ihbarı anımsatarak, "yaşamsal tehlike bulunduğu"nu bu nedenle polis gelene kadar, kanal binasında kalmasını rica ettiler. Böke, bir süre sonra CNN Türk binasına gelen polis ekipleri eşliğinde buradan ayrıldı ve uçağa koruma ekiplerinin nezaretinde bindi.

ROBOKOP GİYSİLİ ÖZEL TİM KARŞILADI

Ankara'ya indiğinde ise Böke'yi Esenboğa havalanında, robokop giysili özel tim görevlisi kalabalık bir polis ekibi karşıladı. Güvenlik görevlileri, Böke'ye, hakkındaki ihbarın ciddi olduğunu belirtirken, benzer ihbarın emniyete de yapıldığı ve bunun üzerine polisin teyakkuza geçtiği bilgisini paylaştı.

POLİS VE CHP'Lİ YÖNETİCİLER EŞLİĞİNDE EVİNE GETİRİLDİ

Olayın CHP yetkilileri tarafından da öğrenilmesi üzerine CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ve İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu da Böke'yi havaalanında karşıladı. Böke, polis ve CHP yöneticileri eşliğinde Ankara'daki evine kadar getirildi. Güvenlik görevlileri, apartmana girerek, binada geniş çaplı bir arama ve inceleme yaptıktan sonra Böke'yi evine bıraktı.

CHP KAYNAKLARINDAN AÇIKLAMA

CHP kaynakları, programda Böke'nin "hayır kampanyasının eşit koşullarda yapılamadığı ve kendileri dahil hayır için çalışanların zor koşullarda çalışma yürüttüğü" yönündeki açıklamalarından sonra geldiği bilgisini paylaştı. Sayek'in programda "hayır demenin bu ülkede ölüm tehitini göze almayı gerektiği"ne de dikkat çekmişti. CHP kaynakları, "Böke'nin açıklamalarından rahatsız olanlar sanki, 'zorluk yaşamak öyle olmaz, böyle olur mesajı verdi." değerlendirmesini yaptılar.

EMNİYET ARAŞTIRIYOR

Böke'ye yönelik suikast tehditiyle ilgili emniyet birimlerinin çok yönlü araştırma yaptığı bildirildi.

SELİN SAYEK BÖKE KONUŞTU: DEMİRDEN KORKSAK TRENE BİNMEZDİK

MYK'nin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Böke, bir gazetecinin geçmiş olsun dileyerek, yaşananları sorması üzerine şu yanıtı verdi:

''Geçmiş olsun mesajını tehdit edilen herkes adına alıyorum. Bugün yaşatılan korku iklimi kendi sesini özgürce çıkarmak isteyen milyonlara uygulanıyor. Biz demirden korksak trene binmezdik. Biz çocuklarımızın geleceğine dair bir endişemiz olmaza siyasete girmezdik. Eğer çocuklarınızın korkmadığı bir Türkiye inşa etmek istiyorsak, hepimizin korkusuzca ortak bir mücedele vermesi gereekiyor. Bu tehditler bizi yıldıramaz. Biz aydınlık bir Türkiye inşa etmek için arkamızda milyoların gücüyle, bütün Türkiye'nin çocuklarının gözündeki ışıltıyla bir mücadelenin parçasıyız. Dün yaşanmış olanın kimse için tekrar etmeyeceği birTürkiye için ben dimdik ayaktayım ve ben bilimyorum ki asla yalnız değilim.''

İzlenme: 1720
Benzer Videolar