Cemal Kaşıkçı'nın son görüntüleri yayınlandı

Dünyanın günlerdir konuştuğu ve uluslararası bir vahşet cinayeti hal,ne gelen muhalif gazeteci cemal Kaşıkçı'nın Suudi öldürülmeden sadece bir kaç saat önceye ait olan görüntüleri yayınlandı

Suudi Arabistan konsolosluk binasında öldürüldüğü  günlerce inkar edildikten sonra açıklanan muhalif gazeteci cemal Kaşıkçı'nın ölüme kendi ayakları ile gitmeden sadece bir kaç saat önceki görüntüleri A haberde yayınlandı. Binanın güvenlik kamerasından elde edildiği anlaşılan görüntülerde Cemal kaşıkçı ve nişanlısı yeni satın aldıkları eve nişanlısı ile birlikte giriş çıkışları yer alıyor. 

İLK KEZ YAYINLANIYOR

Suudi Arabistan yönetimi, 2 Ekim'de İstanbul Başkonsolosluğuna girdikten sonra haber alınamayan Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın "konsolosluk binasında yaşanan arbede sonucunda öldüğünü" açıklamıştı.

AÇIKLAMADA İLGİNÇ AYRINTI

Suudi Arabistan resmi haber ajansı SPA'da yer alan haberde, Suudi Arabistan Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma neticesinde yapılan açıklamada çok ilginç ayrıntılar vardı. Bu güne kadar yapılan haberlerde ve görüntülere yansıyan kanıt iddialarında Kaçıkçı'nın Suudi Arabistan'dan özel uçakla geln 15 kişi tarafından öldürüldüğü ve parçlandığı intibası uyandırılmışken ,yapılan resmi açıklama ölüm nedeninin bambaşka olduğu şeklinde

 MADEM ARBEDE SIRASINDA ÖLDÜ NEDEN GİZLENDİ VE CESET NEREDE ?

Cemal Kaşıkçı'nın İstanbul Başkonsolosluğuna geldiği sırada burada bulunan "başka Suudi vatandaşlarla tartışmaya başladığı, tartışmanın arbedeye dönüştüğü ve bunun sonucunda Kaşıkçı'nın hayatını kaybettiği" belirtilmişti.

Bu açıklama günlerdir sürdürülen ve ucu Kraliyet sarayına hatta veliaht prense kadar dayayndığı söylenen Kaşıkçı'nın ölüm nedeni ile büyük oranda çelişen bir açıklama halinde.

DÜNYA ERDOĞAN'IN AÇIKLAMASINI BEKLİYOR

Suudi Arabistan'ın resmi olarak suçu üstlenmediği vahşette , Türkiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan kilit rolde bulunuyor. Türk adli makamlarının ayrıca takip ettiği ve konsolosluktan deliller topladığı olayda şu ana kadar Türkiye'den resmi bir açıklama gelmedi. Ancak tüm dünya Erdoğan'ın bu konuda yapacağı açıklamaya kilitlenmiş durumda. Öte yandan İngiliz medyası Erdoğan'ı bu korkunç olayı kendi çıkarları için kullandığı şeklinde bir haber yapmıştı.

İzlenme: 2694
Benzer Videolar