Cemal Kaşıkçı cinayetinde flaş bir gelişme daha

Cemal Kaşıkçı'nın Suudi Konsolosluğunda öldürüldüğü gün binadan ayrıldığı güvenlik kameralarına yansıyan ancak daha sonra ortadan kaybolan Mercedes marka diplomatik plakalı araç yeraltı otoparkında bulundu.

Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın dünya gündemini günlerdir meşgul eden Cinayetinde yeni bir gelişme yaşandı.

Suudi Arabistan Başkonsolosluğunda öldürüldüğü açıklanan muhalif Gazeteci Cemal Kaşıkçı olayında baş döndüren gelişmeler ortaya çıkmaya devam ediyor. CNN İnternational'ın yayınladığı dublör görüntüleri ardından olay günü konsolosluk binasından çıktıktan sonra izi kaybedilen Mercedes marka diplomatik plakalı araçta bir yeraltı otoparkında bulundu.

TÜRK GÖREVLİ KULLANIYORDU

NTV'nin İha ajansına dayandırdığı görüntülerde, başkonsoloslukta görevli Türk sürücünün, Cemal Kaşıkçı’nın kaybolmasından birkaç gün sonra otoparka bıraktığı diplomatik plakalı araçta polisin inceleme yapacağı belirtildi.

NEDEN OTOPARKA BIRAKILDI

Başkonsoloslukta, konsolosun rezidansında ve konsolosluğa ait araçlarda daha önce arama yapılırken Kaşıkçı’nın kaybolduğu günlerde Sultangazi’de bir otoparka bırakılan bir Mercedes ortaya çıkarıldı.

CESEDİ BU ARAÇLA MI TAŞIDILAR

Başkonsoloslukta görevli Türk sürücünün, Cemal Kaşıkçı’nın kaybolmasından birkaç gün sonra otoparka bıraktığı diplomatik plakalı Mercedes’in bulunması olaya yeni bir boyut kazandırdı. Diplomatik plakalı olduğu için araçta henüz arama veya inceleme yapılamadı ancak yapılan yorumlarda cesedin bu araçla taşınmış olabileceği konuşuluyor.

İzlenme: 1107
Benzer Videolar