Cami İmamından; Cuma Hutbesinde skandal görüntüler

Bir cami imamı Cuma Hutbesi verirken araya tanıdığı bir telefon bayisinin internet satışı tanıtımını reklam alarak cemaatin şaşkın bakışları altında reklamını yapınca olay sosyal medyada büyük bir eleştiri konusu oldu.

Camiler'de siyaset yapıldığı, cuma hutbelerinde siyasi öğütler verildiği artık çok rastlanılır bir olay haline geldi. Ancak böylesi ne görüldü ne duyuldu. Dini duygular ile siyaset yapma normal hale geldi ama ibadetin arasına reklam koymak görülmemişti.

Bir cami imamı, cuma hutbesi sırasında "Devletin kurumu olmasa yapmayız" deyip bir iletişim şirketinin internet kampanyası hakkında bilgi verdi. Ürün yerleştirmeli hutbe, izleyenleri güldürdü.

PES DEDİRTEN REKLAM

Sosyal medyada paylaşılan bir video görenleri şaşırttı. Nerede çekildiği belli olmayan görüntüde Cuma hutbesi veren cami imamı, hutbenin sonlarına doğru arkadaşının ricasını kırmayıp Türk Telekom'un internet reklamını yapıyor. Kendi kamerası ile hutbeyi videoya alan imamın, ürün yerleştirmeli hutbesi izleyenleri güldürüyor.

NAMAZ ARASI REKLAM DA OLUR MU?

Cami imamı cuma hutbesi sırasında "Özel olsa yapmayız, devletin kurumu olduğu için ve kendisini çok sevdiğimiz bir arkadaşımızda rica ettiği için söylüyorum. Evde sabit telefonu olana 20 GB internet bedavaymış. Bilgisi olmayan varsa sadece bilgilendirme amaçlı söylüyorum. Sabit telefonu olanlara 20 GB internet 15 lira. Sabit telefonu olmayan arkadaşlara da 20 GB internet 30 lira. Modemide bunun yanında bedava diyor, gelip kuracağını söylüyor. İhtiyacı olan komşularımız varsa bundan istifade ederler." diyor.

BARIŞ YARKADAŞ PAYLAŞTI

Videoyu paylaşan CHP Milletvekili Barış Yarkadaş şu ifadeleri kullandı:

"AKP iktidarı döneminde her şey hızla yozlaştırıldı. Camilere siyaseti soktular yetmedi; şimdi de hutbe arasına 'reklam alma' dönemi başladı. İzlerken utandım; yazık..."

İzlenme: 2707
Benzer Videolar