Bursa'da Suriyeliler palalar ile saldırdı 3 Yaralı

Dün gece yarısı Bursa Osmangazi'de büyük gerginliğe neden olan palalı Suriyelilerin vatandaşlara saldırısı sonrası yüzlerce vatandaş sokakta gece yarısına kadar eylem yaptı.

Bursa'da bir kıraathaneye baskın yaptıkları iddia edilen bir grup Suryeli ile vatandaşlar arasında kavga çıktı. Yaralanan 3 şahıs hastaneye kaldırılırken bir grup mahalleli ayaklandı. Suriyelilerin pala ile saldırı anı vatandaşın çektiği kameralara yansıdı. Dün gece olayı manşetlerinde veren merkezx medyanın sabah saatlerinde haberi ana sayfalarından kaldırması dikkat çekti.

ELLERİNDE PALALARLA SALDIRDILAR

Olay, Bursa'nın Merkez Osmangazi İlçesi Çarşamba Mahallesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre akşam saatlerinde bir kıraathaneyi basan bir grup Suriyeli 3 kişiyi pala ile yaraladı.

MAHALLELİ AYAĞA KALKTI

Olayın ardından Suriyeli grup ve mahalleliler arasında kavga çıktı. Olay yerine sevk edilen çok sayıda polis ekipleri, tarafları güçlükle ayırdı. Yaralanan şahıslar hastaneye kaldırılırken mahalleliler ise toplanarak Suriyelileri protesto etti.

SURİYELİ DÜKKANLARINA SALDIRDI

Öfkeli Mahalleli olay yerinde bulunan Suriyelilere ait dükkanların camlarını kırdılar.  Polis ekiplerinin ikna etmesi üzerine dağılan yaklaşık 500 kişi gece toplanarak Suriyeli vatandaşları protesto etti.

GECE YARISI ARBADE

Olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edilmesi üzerine vatandaşlar açıklama yaparak dağıldı. Kıraathaneyi basan Suriyeli vatandaşların pala ile saldırı anları saniye saniye kameralara yansıdı.

İzlenme: 3960
Benzer Videolar