Bursa'da gece yarısı büyük Suriyeli gerginliği

Bursa Osmangazi başaran mahallesinde dün gece Suriyeli bir gurup ile başlayan tartışma sonrası Kahveci Mehmet Kahraman Suriyeliler tarafından bıçaklanınca bu gün yüzlerce kişi toplanarak Suriyelilerin ev ve dükkanlarını tahrip etti.

Bursa Osmangazi'de Başaran Mahallesinde bir grup, Suriyelilere ait dükkanlara ve Arapça levhası bulunan dükkanlara taşlarla saldırdı. Dün gece meydana gelen bir olayın ardından bu gün mahallede toplanan yüzlerce kişiSuriyelilerin dükkanları önünde toplandı.

SURİYELİLERİN DÜKKANLARI TAHRİP EDİLDİ

Bursa'da dün gece bir grup Suriyelinin bir kahvehane işletmecisini darp etmesi üzerine bugün toplanan yaklaşık 300 kişilik kalabalık, Suriyelilere ait ev ve dükkanlara zarar verdi. Polisin müdahalesiyle kalabalık dağılırken, yeni bir olay yaşanmaması için mahallede güvenlik tedbirleri alındı.

KAHVECİ BIÇAKLANDI

Bursa'nın merkez Osmangazi İlçesi Başaran Mahallesi'nde dün gece yaşanan olayda yaklaşık 20 kişilik Suriyeli gruptan kaçan bir çocuk, Mehmet Kahraman'a ait kahvehaneye sığındı. Suriyeli grubun çocuğu kendilerine teslim etme isteğini reddeden Kahraman, öfkeli kalabalık tarafından bıçaklı saldırıya uğradı. Elinden ve karnından yaralanan Mehmet Kahraman, Muradiye Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedaviye alırken, kahvedekilerin tepki göstermesi üzerine grup kaçtı.

YÜZLERCE KİŞİ TOPLANDI

Dün yaşanan olayın ardından bugün akşam saatlerinde toplanan yaklaşık Yüzlerce kişilik grup, Suriyelilere ait ev ve iş yerlerine saldırarak camlarını kırdı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ve Çevik Kuvvet ekibi sevk edildi. 'Mahallede Suriyeli istemiyoruz', şeklinde slogan atan öfkeli kalabalığı durdurmakta zorlanan polis ekipleri, ikna çalışmaları sonuç vermeyince müdahale etti.

POLİS BÜYÜK GÜÇLÜK ÇEKTİ

Polisin müdahalesiyle öfkeli kalabalık dağıldı. Polis, mahallede yeni bir olay yaşanmaması için güvenlik önlemi alırken, sokak girişlerini bariyer ile kapattı. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

İzlenme: 1633
Benzer Videolar