BUNLARI SÖYLEYEN DEVLET BAHÇELİ'YE BİR ANDA NE OLDU ?

Devlet Bahçeli'nin 3 yıl önce kendi gurup toplantısında yaptığı konuşmadan bir kesit. nedense bu video daha önce yayınladığımız halde silinmişti.

2014 yılında yaptığı bir gurup toplantısı konuşmasında bunları söyleyen Devlet Bahçeli'nin 2 yıl içerisinde "ne değiştide" Erdoğan'a kayıtsız şartsız destek vermeye başladı? Bu sorunun yanıtını kendisinden başka hiç kimse bilmiyor. Peki Devlet Bahçeli bu gün kendisini çok utandıracak olduğunu sandığımız bu sözlerin yerine şimdi ne söylüyor ?

BU METİN MHP'NİN EN ÇOK SATAN DESTEKÇİSİ GAZETE YENİ ÇAĞ'DAN ALINMIŞTIR

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yeni anayasa konusunda CHP'ye seslenerek, "AKP'nin anayasa hazırlık metni tarafımıza resmen iletilmiştir.

Parti olarak kılı kırk yararak çalışma yapıyoruz. Üzerinde mutabık kaldığımız maddeleri Meclis'e getirmeyi umuyoruz. Sonrası TBMM'nin ve milletimizin muazzam iradesine kalmıştır. CHP naz etmemeli, geri durmamalıdır" ifadelerini kullandı.

Toplantının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bahçeli, anayasa teklifinde "Cumhurbaşkanı" tanımı olduğunu açıkladı. MHP lideri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Avrupa Birliği'ne üyelik sürecinin referanduma götürülmesi önerisine destek vererek, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gündeme getirdiği düşünceleri bizim için önemlidir. Millet sözün sahibidir, müracat halinde vereceği hüküm kesin hükümdür.

AB süreci uzayacak, müzakereler kızağa alınacaksa, milletin onurunu savunmak her vatanseverin seçeneği olmaldır. Türkiye gerekirse kendi yağında kavrulacak, kimseye el açmayacaktır. Biz kara değil, ara bakarız, biz Türkiye'yiz" dedi. Kaynak: Devlet Bahçeli, Başkanlık sistemi mücadelesini sürdürdü ,

İzlenme: 1866
Benzer Videolar