Bülent Arınç'tan AKP Kongresi "Canlı Yayında " ilginç tepki

AKP Kongresine davetli olan ağır toplardan Bülent Arınç kongre sırasında Habertürk TV'nin canlı yayınında acıklı bir konuşmanın ardından çok açık bir sitemde bulundu.

AKP ve Erdoğan'ın gözünden düşen siyasetçiler içerisinde bir ayrıcalık verilerek oğlu milletvekili yapılan Bülent Arınç katıldığı AKP Kongresinde Habertük Televizyounun canlı yayınında konuştu. Genelde Erdoğan ve AKP hakkında eleştiri yapmaktan kaçındığı dikkat çeken Arınç'ın kendisine haksızlık yapıldığına inandığı konuda sitem etmekten geri kalmadı.

16 DAKİKALIK SİNEVİZYONUN TEK KARESİNDE BİLE YOK

Bülent Arınç, AK Parti'nin 6. Olağan Büyük Kongresi'nde izletilen Cumhurbaşkanı 
Erdoğan'ın siyasi hayatını anlatan 16 dakikalık filmde yer almamasına sitem etti: "Recep Tayyip Erdoğan başbakan olarak ne kadar sorun yaşadıysa ben kat kat fazlasını yaşadım. Şu 16 dakikalık filmde benim 1 saniyelik bir karede yer almam gerekmez mi? Gerekir."

KONFRE SÜRECİNDE TEK ELEŞTİRİSİ OLMADI

AK Parti 6. Olağan Kongresi'ne katılan partinin kurucu üyelerinden eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasının ardından Habertürk ekranlarında kongre sürecini değerlendirdi.

SİTEM ETTİ AMA SUÇU AJANSA YÜKLEDİ

"16 dakikalık sinevizyonda yola birlikte çıktıklarıyla bir kare bile göremedim. Onlardan biri benim. Buna üzülmedim mi? Üzüldüm. Ben kimim peki? Bu partiyi kuran üç kişiden biriyim. 70 kurucu vardır, bunların 53'ü milletvekilidir ama fotoğraflarda en çok bizim üçümüz (Gül, Erdoğan, Arınç) görünür. Üstelik o 53 milletvekilinin Meclis'teki grup başkanıyım ben. Genel başkanımız olmadığı için grup toplantılarında ben konuştum. 

TARİHİNİ ANLATTI 

Kurucular kurulu toplantısında bizim genel başkan adayımız Recep Tayyip Erdoğan'dır diyerek grup başkanlığını ben ilan ettim. Ondan sonra ilk Meclis başkanı benim. Recep Tayyip Erdoğan başbakan olarak ne kadar sorun yaşadıysa ben kat kat fazlasını yaşadım. Daha sonra başbakan yardımcığı yaptım. 

ERDOĞAN'A TOZ KONDURMADI

Şu 16 dakikalık filmde benim 1 saniyelik bir karede yer almam gerekmez mi? Gerekir. Bunun kabahatlisi haşa sayın Erdoğan değil. Ben onun vefasının şahidiyim. Bunu hangi ajans yaptıysa kabahat onda."

İzlenme: 2077
Benzer Videolar