Bülent Arınç Abdullah Gül için hıçkıra hıçkıra ağlamış

Abdullah Gül "Çatı Adayı" olamayınca vazgeçtiği Cumhurbaşkanlığı adayı ardından dikkatler kadim dostu olan ve Erdoğan ile yaptığı görüşme sonrası ilginç açıklamalarda bulunan Bülent Arınç'a çevrildi. İşte Arınç'ın " Kırgınım " Açıklaması

Onbirinci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün adaylık tartışmaları devam ederken yapılan Arınç-Erdoğan görüşmesine ilişkin ayrıntılar ortaya çıkmaya devam ediyor. Abdıullah Gül'ün en yakınlarında olduğu ve Erdoğan'a muhalefeti ile bilinen ancak yakınlarının FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınmalarından sonra sessizliğe bürünen Bülent Arınç'ın  Abdullah Gül 'ün Cumhurbaşkanlığına vedasında hıçkıra hıçkıra ağladığı ortaya çıktı. Aydı Arın yağtığı son açıklamada Gül'e kırgın olduğunu söylüyor.. İşte o açıklama

KIRILMIŞ

Vatan gazetesi Ankara Temsilcisi Murat Çelik'e konuşan Arınç, Gül için, “Abdullah Bey ile hiç görüşmemiz olmadı. Ben buna üzüldüm. Yıllarca her konuda istişare ettiğiniz bir insan... Aramızda bu kadar hukuk varken, böyle önemli bir konuda “Ağabey ne diyorsun” demesini şahsen beklerdim. Olmadı...” ifadelerini kullandı.

ARINÇ'IN

Görüşmenizde, Erdoğan’ın size başkan yardımcılığı teklif ettiği doğru mu?
 
Hayır, hayır... Böyle bir şey benden de gitmedi, ondan da gelmedi. Biz tamamen son gelişmeler ve Abdullah Bey’in adaylığı konusunu görüştük. O noktada da kanaatlerimi çok açık ifade ettim. Kendisi de bundan mutlu oldu. Çıkınca da aynı kanatlerimi söyledim.
 
Pekiyi, Cumhurbaşkanı’nın sizden Abdullah Bey ile görüşmeniz yönünde bir isteği oldu mu? Ya da sizin böyle bir temasta bulunma yani bir anlamda ikisi arasında bir mekik diplomasisi yürütme, tabiri caizse bir arabuluculuk yapmak gibi bir öneriniz?
 
Hayır, hayır... Ben kendi kanaatlerimi ifade ettim sadece. Ondan da mutlu oldu. “Zaten sizden de bunu beklerdim” dedi.
 
Pekiyi, Abdullah Gül ile bir temasınız oldu mu bu süreçte?
 
Hayır. Hiç görüşmemiz olmadı. 
 
Olmadı mı?
 
Beklentinin aksine hiçbir görüşme olmadı. Ben buna da ayrıca üzüldüm. Beni davet edip, “Konuyu istişare edelim” dese yine bunları söyleyecektim belki ama istişare etmiş olacaktık.
 
Bu yönde bir bekletiniz vardı yani...
 
Yani tabii... Yıllarca her konuda istişare ettiğiniz bir insan... Ben şöyle tahmin ettim; dedim ki herhalde (adaylığa) “Hayır” diyecek, beni yormak istemiyor. Ama sonra iş ilerledi, başkalarıyla da görüştüğünü bir şekilde duydum. Bu sefer de, herhalde “Evet” diyecek de (aday olacak) ondan sonra bana bir nevi sürpriz yapacak diye düşündüm. Bu ihtimallerin ikisi de doğru değil, ikisi de hoş değil. Aramızda bu kadar hukuk varken, böyle önemli bir konuda “Ağabey ne diyorsun” demesini şahsen beklerdim. Olmadı... Takdir onun tabii ama ben bu kanaatimi (aday olmaması yönündeki görüşünü) çok eskiden beri taşıyorum. O yüzden, Cumhurbaşkanımız davet edince, rahatlıkla kendi kanaatlerimi ifade ettim. Kucaklaştık, çıktım. 
 
Kayıtlara tam olarak geçmesi için soruyorum; Bahsettiğiniz, Abdullah Bey ile Tayyip Bey’in rakip olmaması gerektiği yönündeki kanaatiniz değil mi?
 
Gayet tabii, gayet tabii...

İzlenme: 2899
Benzer Videolar