Bodrum'da et yiyen örümcek ' Sarı Kız ' paniği

Bodrum Kumbahçe mahallesinde yaşayan Müjde Apay isimli kadın evinin salonunda akrep sanarak öldürülüğü dev yaratığın et yiyen örümcek " Sarı Kız " olduğunu anlayınca evini terk etti.

Türkiye'nin genellikle Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde görülen ve Sarı Kız olarak tanınan et yiyen örümcek Bordum'da görüldü. Genellikle akrep ile karıştırılan dev örümceğin Sarı Kız olduğunun anlaşılması çevrede büyük panik yarattı.

AKREP DİYEREK ÖLDÜRDÜ

Bodrum’un Kumbahçe Mahallesinde yaşayan 49 yaşındaki Müjde Apay, evinin salonunda dünyada ‘Camel Spider’ olarak bilinen, ülkemizde de ‘Sarı kız’ olarak adlandırılan 7 cm büyüklüğünde örümcek gördü. Sarı kızı ilk olarak akrep zanneden Apay örümceği öldürdü. Öldürdüğü haşerinin et yiyerek beslenen Sarı kız örümceği olduğunu fark eden Apay daha sonra büyük tedirginlik yaşadı. O gece evinde kalamayan Müjde Apay ertesi gün durumu yetkililere bildirerek Bodrum genelinde tedbir alınmasını istedi.
 
BİLSEYDİM YAKLAŞMAZDIM

Konuyla ilgili kısa bir açıklama yapan Apay şu sözlere yer verdi "Dün sabaha karşı salonda gördüm ve ilk olarak akrep zannettim. O anki korkuyla öldürdüm. Öldürdükten sonra Sarı kız olduğunu anladım. Daha önce fark etseydim kaçardım, akrep diye yaklaştım ben. 

ARKADAŞININ EVİNDE KALDI

Öldükten sonra kendi evimde kalamadım arkadaşımın evine gittim. Durumu yetkililere bildirdim özellikle Belediyeden bu konuyla ilgili tedbir almalarını bekliyorum"dedi.

İzlenme: 4897
Benzer Videolar