Başaran Holdingin düşen uçağından ilk görüntüler

Türkiye'nin ünlü ailelerinden Başaran Holdinge ait iş jetinin İran'da düştüğü dağdan ilk görüntüler ulaştı.


Dubai'de yakın arkadaşları ile Nisan ayında yapılacak düğün töreni öncesi bekarlığa veda partisi düzenleyen ünlü iş adamı Hüseyin Başaran'ın kızı Mina Başaran ve arkadaşları ile 3 persenol taşıyan iş jetinin İran'da düşmesi sonucu meydana gelen kazanın ayrıntıları netleşmeye başladı.

İRAN HAVA SAHASINDA TEMAS KESİLDİ

Başaran Holding’e ait Bombardier Challenger 604 tipi jet uçağın, Türkiye saati ile dün 18.20’de İran hava sahasında temas kesildi. Saat 19.00’da da uçağın düştüğü İran makamları tarafından açıklandı. Arama kurtarma çalışmalarının ardından ilk ekip düşen uçağın enkazına ulaştı. Yaşamını yitiren 11 kişinin 3'ü mürettebat, 8'inin de yolcu olduğu belirtildi. Başaran Holding'e ait olan uçakta Hüseyin Başaran’ın kızı Mina Başaran ve 7 kız arkadaşının bulunduğu belirtilirken, uçağın kaptan pilotunun Melike Kuvvet olduğu öğrenildi.

ÖLENLERİN TAMAMNIN CESEDİNE ULAŞILDI

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, İran'da düşen uçakta bulunan 11 kişinin cesedine ulaşıldığını açıkladı.

MOTORDA YANGIN MI ÇIKTI

ISNA'ya göre, Çaharmahal ve Bahtiyari eyaletinde Helen Dağı'na düşen Başaran Holding'e ait uçak kazasında hayatını kaybeden 7 kişinin cenazeleri helikopterle dağdan indirildi. Öte yandan İran Acil Durumlar Kurumu Sözcüsü Mücteba Halidi, görgü şahitlerine göre uçağın motorunda çıkan yangın nedeniyle düştüğünü söyledi.

UÇAĞIN KARA KUTUSU BULUNDU

Çaharmahal ve Bahtiyari Eyaleti Vali Yardımcısı Cafer Meydani, düşen uçağın kara kutusunun bulunduğunu bildirdi. Meydani, kara kutunun Kiyar ilçesindeki Helen Dağı'nda bulunduğunu kaydetti.

TSK'DAN AÇIKLAMA

TSK'dan yapılan açıklamada, "İran'da 11 Mart 2018 tarihinde düşen özel bir Türk uçağının enkaz kaldırma çalışmalarında görev alacak AFAD personelini bölgeye intikal ettirmek üzere Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nca bir uçak görevlendirilmiştir." denildi.

YASA BOĞAN KAZA

Akşam saatlerinde İstanbul'a gelmek için Birleşik Arap Emirlikleri'nden havalanan Başaran Holding'e ait özel Türk uçağı, ülkenin güneybatısındaki Çaharmahal ve Bahtiyari eyaletinin Şehrikürd kentine bağlı Kiyar ilçesinin Durk Enar köyü yakınlarındaki Helen Dağı'na düşmüş, kazada 3'ü mürettebat 11 yolcunun hayatını kaybettiği duyurulmuştu.

MUTLULUK YARIM KALDI

Uçakta Hüseyin Başaran’ın kızı Mina Başaran'ın arkadaşlarıyla bekarlığa veda partisi için arkadaşlarıyla Dubai’ye gittiği açıklanırken, Mina Başaran’ın kazadan saatler önce arkadaşlarıyla çekilen fotoğraflarını sosyal medya platformlarına yüklediği görüldü.

HAYATINI KAYBEDENLERİN İSİMLERİ

Mina Başaran, Zeynep Coşkun, Ayşe And, Burcu Urfalı, Aslı İzmirli, Liana Hananel, Jasmin Baruh, Sinem Akay, Melike Kuvvet ve Beril Gebeş.

İzlenme: 4025
Benzer Videolar