Başakşehir'de  Duvarın Çokecegini Bu Çocuk Bilmiş

Başakşehir'de Duvarın Çokecegini Bu Çocuk Bilmiş

Istanbul'da sık sık yaşanan çökme olaylarında sıranın geldiği Başakşehir'de arabasıyla seyir halinde olduğu sırada çöken istinat duvarının altında kalarak hayatını kaybeden vatandaşın kimliği belli oldu.

A+A-

Başakşehir'de dün saat 17.45 sıralarında bir sitenin istinat duvarı çökmüş bir araç duvarın altında kalmıştı.

Aracın içinde bulunan ve duvarın altında kalan 2 kişiden 1'i yaralı halde kurtarılırken diğerinin ise cansız bedenine ulaşılmıştı. Çöken duvarın altında kalarak hayatını kaybeden vatandaşın kimliği belli oldu. Hayatını kaybeden Fatih Göztepe isimli vatandaşın olay sırasında evine gittiği öğrenildi.

Öte yandan,  Başakşehir'de meydana gelen istinat duvarı çökme olayından önce, bir çocuk o anları cep telefonuyla çekti. Belediyenin ve istinat duvarına  Videoda duvarınizin veren yetkililerin göremediği tehlikeyi fark eden çocuk,  üstündeki yolda geniş çatlakların oluştuğu görülürken,  "Burası çöker" dedi.

SKANDAL ÇÖKME SONUCU 1 KİŞİ ÖLDÜ 

Başakşehir Kayaşehir'de dün 17.45'te büyük bir gürültü ile çöken istinat duvarında bir kişi yaralı kurtarılırken bir kişi ise hayatını kaybetti. Olay meydana gelmeden önce, site sakinlerinden bir çocuk duvarın üstündeki yolda geniş çatlakların oluştuğunu cep telefonu ile kayıt altına aldı. Daha önceden de geldiğini ve çatlakların git gide açıldığını belirten bir konuşma yaptığı videoda "böyle giderse burası çöker" dedi.

"AMAN ABİ DİKKAT ET"

Çektiği video sırasında yanından geçen bir aracın şoförü ile kısa bir diyalog kuran çocuk, yolun çok kötü olduğunu belirterek, "Aman abi dikkat et" diyerek uyarıda bulundu. Aracın sürücüsü ise durumun kötü olduğunu belirttiği konuşma videoda duyuldu. Arabayla zor geçilen bir yer haline geldiğini söyleyen çocuk yolun git gide açıldığını da belirtiyor. Yaşanan talihsiz olaydan önce çektiği iddia edilen videoda durumun ciddiyeti belli oluyor.

Öte yandan, polis ekipleri olay yeri çevresine emniyet şeridi çekerek güvenlik önlemi aldı. Çöken duvarın kaldırılması ise çalışmalara başlanacağı öğrenilirken olay yeri havadan görüntülendi. Gündüz çekilen görüntülerde yaşanan facianın büyüklüğü gözler önüne serildi.

İlgili Haberler