Balıkesir'de telefon dolandırıcılığı yapan 3 kişi yakalandı

Balıkesir'in çok sayıda ilçesinde telefon ile vatandaşları arayarak kendilerine polis ya da savcı süsü vererek dolandırıcılık yapmaya çalışan 3 kişi vatandaşların ihbarları üzerine yakalandı.

Son yıllarda telefon dolandırıcılığında bitmek bilmeyen yöntem kendilerine polis ya da savcı süsü vererek FETÖ veya PKK üyesi olmakla korkuttukları kişilerin paralarını dolandıran şebekelerden biri daha yakalandı. Videomuzda ses kaydını izlediğiniz yöntemler kullanarak ya da terör örgütü üyeliği ile korkutarak vatandaşların parasını gaspeden 3 kişi yakalanarak gözaltına alındı

BALIKESİR VE İLÇELERİNDE

Balıkesir ve çok sayıda ilçesinde, telefonla aradıkları kişileri, kendilerini polis ve savcı olarak tanıtıp, dolandırdıkları öne sürülen 3 kişi, yakalandı. Haberler.com'un haberine göre, telefonla aradıkları kişileri, kendilerini polis ve savcı olarak tanıtıp, dolandırdıkları öne sürülen 3 kişi, yakalandı.

NASIL ÇALIŞIYORLAR

Çete üyeleri  bankada paraları olduğunu tespit ettikleri kişileri arayarak polis ya da savcı olduklarını söyleyerek haklarında FETÖ soruşturması başlatıldığını, bankadaki paralarını ise FETÖ ile ilşkili olduğundan kuşkulanıldığını söylüyorlar. Arada FETÖ bağlantılı kişileri yakalamak için o paranın kendilerine geçici olarak teslim edilmesini söyleyen çete üyeleri, parayı verilen adrese getirmelerini istiyortlar. Genellikle park yada kalabalık mağaza adresleri veren çete üyeleri, prayı getiren kişiden burada alıp kayıplara karışıyorlar.

3 KİŞİ SUÇ ÜSTÜ YAKALANDI

İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Merkez Karesi, Edremit, Savaştepe, Bandırma ve Gönen ilçelerinde bazı kişilerin, telefonla aradıkları kişileri, kendilerini polis ve savcı olarak tanıtıp dolandırmaya çalıştığı ihbarı üzerine harekete geçti. Ekipler, yapılan çalışmayla şüphelilerin M.S.D. (40), A.G. (54) ve F.A.'yı (31) olduğunu belirledi. 

İzlenme: 1519
Benzer Videolar