Bahçeli'den Erdoğan'a zehir zemberek sözler

Yıllarca Erdoğan'a karşı en ağır muhalefeti yaparken birden bire en büyük destekçisi olan MHP lideri Devlet Bahçeli bu gün gerçekleşen partisinin gurup toplantısında "andımız ve çözüm süreci mesajlarına" çok sert tepki gösterdi.

Erdoğan'ın Başkanlık ve iktidar yolunda en büyük destekçisi MHP lideri Devlet Bahçeli bu gün meclis gurubunda yaptığı konuşmada isim vermeden AKP ve Erdoğan'a çok sert göndermeler yaptı. Eleştirilerini son günlerde yeniden Kürt zorunu çözümü mesajları veren ve açıkça Andımız konusunda Danıştay'dan çıkan karara karşı olduğunu açıklayan Erdoğan ve çevresine ağır sözler ile yüklenen Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları şöyle.


NTV'nin son dakika haberine gör Bahçeli konuşmasında, "Egemenlik haklarımızla oynamanın ağır bedeli olacağını çok iyi bilmelidirler' ifadelerini kullandı. 

'ÇÖZÜM SÜRECİ' ÇIKIŞI

Türkiye'yi yeni bir çözüm sürecine çekme arayışı varsa Türk milleti altın kase içinde servisi yapılan öldürücü zehiri asla içmeyecek, bu oyuna kesinlikle gelmeyecektir. Terörle masa kurulmaz. Teröristlerle müzakere yapılmaz. Seri tavizler verilerek akan kan durmaz.

"SABIRLARIMIZI ZORLAYAN GELİŞMELER YAŞANMAKTADIR"

Doğu Akdeniz'de sabırlarımızı zorlayan gelişmeler yaşanmaktadır. Egemenlik haklarımızla oynamanın ağır bedeli olacağını çok iyi bilmelidirler. Türkiye'yi dışlayarak Akdeniz'de asla hakimiyet kurulamaz.

ÇOK SERT 'TÜRKÇÜLÜK' TEPKİSİ

Andımız bahanesiyle ölçüsü kaçan polemikler yaşanıyor. Türklük son günlerde masaya yatırılıyor. 'Türk milleti kimdir?' sorusuna cevap arayanlar asıl siz kimsiniz? Bu pespayeliğe hiçbir ülkücü onay vermez. Türk milletini tartışmak, Türk ve Türkçülük üzerinden kara kampanyalar düzenlemek emperyalizme selam yollamaktır. Biz Türklüğümüzle övünürüz, çünkü Türk oğlu Türküz. Türkçülüğümüzle onur duyarız, çünkü kendimizi bildik bileli Türkçülüğün Orhun kaynağından kana kana içtik. Türküz, Türkçüyüz, Türk milleti için koşa koşa ölmesini de biliriz. Türklüğümüzle de Türkçülüğümüzle de uğraştırmayız.

İzlenme: 1292
Benzer Videolar