Bahçeli Söyledi Öcalan'ın Avukatları İmralı'ya Geçti

Bahçeli Söyledi Öcalan'ın Avukatları İmralı'ya Geçti

Yenilenen İstanbul seçimleri için büyük önem kazanan Kürt oylarını hedefleyen Cumhur İttifakının Devlet bahçeli'ye yaptırdığı "Öcalan Avukatları ile görüşebilir" açıklaması ardından avukatlar İmralı'ya hareket etti.

A+A-

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, "Abdullah Öcalan avukatları ile görüşebilir" açıklamasının ardından çıkartılan jet karar sonrası İmralı'da gelişme yaşandı. PKK lideri Abdullah Öcalan'ın avukatları 8 yıl sonra ilk kez Gemlik'ten İmralı Adası'na hareket etti.

8 SENE SONRA GEÇİŞ İZNİ

Edinilen bilgiye göre, İmralı Cezaevi'nde yatan PKK terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan 8 sene sonra adaya geçişin sağlandığı Gemlik'ten giden heyetle görüşecek. Bir kadın, bir erkek avukatı sabah 9.20 sıralarında Gemlik İlçe Jandarma Komutanlığı'na geldi. Burada kimlik kontrolleri yapılan avukatların yanlarında iç çamaşır, günlük gazeteler ve bir kaç kitabı da getirdiği gözlendi. 2 avukat İlçe Emniyet Müdürlüğü, jandarma ve Cezaevi Müdürlüğü ekiplerinin kontrolünde Gemport Limanı'ndan İmralı Adası'na hareket etti.

Abdullah Öcalan Mayıs ayının başlarında Avrupa İşkenceyi Önleme Komitesi ve avukatlarıyla bir görüşme yapmıştı. Ancak avukatlar bu görüşmeyi gerçekleştirmek için İstanbul'dan hareket etmişti. Bugünkü ziyaret 27 Temmuz 2011 tarihinden sonra avukatlarıyla Gemlik üzerinden yapılan ilk görüşme özelliğini taşıyor. Öcalan en son 12 Ocak 2019'da kardeşi Mehmet Öcalan ile görüşmüştü.

İŞTE O GÖRÜNTÜLER

(Hurşit Topal/İHA)

 

Amerikanın Sesi; Türkiye'yi ' Seçim Hilesi' korkusu sardı

Amerikanın Sesi; Türkiye'yi ' Seçim Hilesi' korkusu sardı

Erdoğan'ın basına kapalı AKP 'li başkanlar toplantısında yaptığı sandık hakimiyeti talimatı görüntülerine ilişkin Amerikanın sesi sitesinde korkutan bir analiz yayınlandı.

BBC Muharrem İnce'nin Diyarbakır mitingini dünyaya böyle duyurdu

BBC Muharrem İnce'nin Diyarbakır mitingini dünyaya böyle duyurdu

Anketlerde ve meydanlarda beklediği ilgiyi göremeyen Erdoğan'ın aksine CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce dünya medyasından büyük ilgi görüyor, işte BBC'nin Diyarbakır'dan İnce izlenimleri

İlgili Haberler