Antalya'nın Kaş ilçesini fırtına ve dev dalgalar bu hale getirdi

Antalya'nın Kaş ilçesi ve turistik eski beldesi Kalkan'ı hızı saatte 100 kilometreyi bulan fırtına ve dev dalgalar vurdu, kıyı tesisler zarar gördü bakıma alınmış çok sayıda tekne devrildi Kaş Kalkan yolu ulaşıma kapandı.

Antalya'nın turistik  Kaş ilçesinde etkili olan fırtına karadaki bakıma alınmış tekneleri devirdi. Dünyaca ünlü Kaputaş Plajı dalgalarla kaplanırken burada bulunan tesisler büyük zarar gördü .Fırtınanın hızının saatte 100 kilometreye kadar ulaştığı bölgede kıyı kesimlerde çok sayıda tesis ve iş yeri zarar gördü.

KALKAN YOLU KAPANDI

Kalkan Limanı'nda çekek yerinde bulunan 6 tekne fırtınanın etkisiyle devrildi. Tekne sahipleri korku dolu anlar yaşadı. Fırtına ile boyu zaman zaman 15 metreye kadar ulaşan dev dalgalar yola çıktı. Devlet Hastanesi yönünden geçen Kaş-Kalkan D-400 karayolu ulaşıma kapandı. Ulaşım Gökseki mevkisinden sağlanıyor.

ZARAR ÇOK BÜYÜK

Kaş Limanı'nda etkili olan fırtına nedeniyle oluşan dalgalar sahilde bulunan iş yerlerine zarar verdi.

Öte yandan, Kaş'a 20 kilometre uzaklıkta bulunan dünyaca ünlü Kaputaş Plajı dalgalarla kaplandı. Kaş Belediyesi, karayolları ve İlçe Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği ekiplerince bölgede güvenlik önlemleri alındı.

İzlenme: 1172
Benzer Videolar