Antalya'da Özel Hastane’de Klima Patladı

Antalya'da Özel Hastane’de Klima Patladı

Antalya'da özel bir hastanenin klima ünitesinde tamir sırasında patlama meydana geldi.

A+A-

Antalya'da özel bir hastanenin klima ünitesinde tamir sırasında patlama meydana geldi. Olayda tamiratı yapan işçi hayatını kaybetti.

POLİSTEN AÇIKLAMA

Antalya'nın Muratpaşa ilçesinde hizmet veren özel bir hastanede saat 09.30 sıralarında klima bakımı yapıldığı sırada, patlama meydana geldi. Polis yetkilileri olayda 1 kişinin yaşamını yitirdiğini, 3 kişinin yaralandığını açıkladı.

Olay 09.45 sırasında Muratpaşa ilçesindeki özel bir hastanede meydana geldi. Hastanenin C Bloku'nun çatısında klima ünitesinin bakımı yapıldığı sırada patlama meydana geldi. Gaz dolumu sırasında yaşanan patlamada klimanın bakımını yapan hastane personeli Arif Dal (30) hayatını kaybetti. Klima servisi çalışanlarından 2 kişi de yaralandı.

PATLAMA ÇEVREDE KORKU YARATTI

Patlamanın ardından hastaneye itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi. Polis çevrede geniş güvenlik önlemi aldı. Klima ünitesinin olduğu bölgede savcı ve olay yeri inceleme ekipleri çalışma başlattı.

İŞTE O HASTANE

İL SAĞLIK MÜDÜRÜ GELDİ

Hastane personeli ise büyük korku yaşadı. İl Sağlık Müdürü Ünal Hülür de bölgeye gelip inceleme yaptı. Yaralarının durumunun hafif olduğu ve aynı hastanede tedavilerine devam ettiği bildirildi. Hayatını kaybeden Arif Dal'ın yaklaşık 1 ay önce evlendiği öğrenildi.

ÇEVREDEKİLER OLAYI ANLATTI

Hastane karşısındaki işletme sahibi Ahmet Aköz, "Büyük bir patlama oldu, doğalgaz patlaması oldu sandık.  Büyük bir patlamaydı. Bomba gibi patladı" dedi.

Etiketler :