Antalya valisinden kritik fırtına ve okul açıklaması

Antalya valisinden kritik fırtına ve okul açıklaması

Bir aydır olumsuz hava şartlarının etkisi altında darbe üzerine darbe yiyen Antalya'da 5 ilçeyi savaş alanına çeviren fırtına yüzünden okullar tatil edilirken Antalya valisi Karaloğlu'ndan kritik bir açıklama geldi.

A+A-

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, "Bugün 5 ilçemizde okulları hava olaylarından dolayı tatil etmiştik. Bugün bazı okullarımızın çatılarında, çevre duvarlarında yıkılmalar var" dedi.

5 İLÇE'DE OKULLARA FIRTINA TATİLİ

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, olumsuz hava koşulları nedeniyle tedbir alarak, bugün Kaş, Kemer, Demre, Finike, Kumluca ilçelerinde okulları tatil ettiklerini hatırlattı. Bugün bazı okulların çatılarında ve çevre duvarlarında yıkılmalar olduğuna dikkat çeken Karaloğlu, "Yine sera alanlarımızda zararlarımız oluştu. Yer yer ağaç devrilmeleri var. Trafikteki vatandaşlarımızın zorlandığı konular oluştu. Ama şu anda bir can kaybımız yok. Mal kayıplarımız var, onların tespitlerine çalışıyoruz" dedi.

HAVALİMANINI DA VURDU

2 OKULUN ÇATISI UÇTU

Antalya'nın batı ilçeleri olan Kemer, Kumluca, Finike, Demre ve Kaş'ta fırtına etkili oldu. Fırtınada en çok hasarı Kaş ilçesi gördü. Fırtına nedeniyle ilçede yaklaşık 500 dönümlük sera alanı zarar gördü. Çiftçilerin hasada getirdiği ürünler yıkılan seraların altında kaldı. İlçede Turan Erdoğan Fen Lisesinin bahçesindeki kamelya ve spor kompleksi yıkıldı. Aynı okulun yerleşkesinde Hüseyin Haluk Yılmaz Erkek Öğrenci Yurdu'nun çatısı da şiddetli rüzgar nedeniyle yerinden söküldü. Çatından kopan parçalar okul bahçesine düştü. Ayrıca Kaş İmam Hatip Lisesinin çatısı da aynı şekilde fırtına nedeniyle uçtu.

Antalya'da aşırı yağışlar sonrası oluşan şelalelere büyük ilgi

Antalya'da aşırı yağışlar sonrası oluşan şelalelere büyük ilgi

Antalya'nın Akseki ve İbradı ilçeleri arasında bulunan Üzümdere Irmağında yağmur sonrası oluşan şelalelerin oluşturduğu görsel şölen yakın çevreden gelen ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.

ANTALYA DA TSUNAMI GÖRÜNTÜLERİ

ANTALYA DA TSUNAMI GÖRÜNTÜLERİ

Akdeniz delirdi

İlgili Haberler