Amerikan Polisi Fethullah Gülen'în malikanesini kuşattı

ABD'de yaşayan FETÖ Lideri Fethullah Gülen'in Pensilvania'da bulunan malikanesi etrafını Amerikan polis ekiplerinin sardığı bilgisi geldi.

ABD'de yaşayan FETÖ lideri Fethullah Gülen'in Pensilvania'da ki malikanesi önünde Amerikan polisi kuşatma yaptı. Kampın etrafının neden sarıldığına ilşkin ise çelişkili bilgiler geliyor.

İLK İDDİA BİR SORUŞTURMA YAPILIYOR


ABD'nin Pennsylvania eyaletinde bulunan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) kampında meydana geldiği bildirilen bir olayı araştırmak üzere kampın etrafını polisin sardığı belirtildi.


FETÖ kampının yer aldığı Saylosburg bölgesinde yaşayan ve çiftçilik yapan bir Amerikalı, kampta polisin bir soruşturma yürüttüğünü AA muhabirine teyit etti.

SİLAHLI BİR KİŞİ HAKKINDA SORUŞTURMA

Polisin "silahlı bir kişiyle ilgili olarak bir soruşturma yürüttüğünü" öğrendiğini anlatan Amerikalı, kampın etrafında çok sayıda eyalet polisine ait araç bulunduğunu ve kampın üzerinde de bir polis helikopterinin dolaştığını aktardı.

POLİS ARABALARI DİKKAT ÇEKİYOR

Öte yandan Pennsylvania yerel medyasında çalışan bazı gazeteciler de olay yerinden paylaştıkları fotoğraflarla kampın etrafındaki polis hareketliliğini aktardılar.

SİYAH GİYİMLİ SİLAHLI BİR KİŞİ HAKKINDA POL,S SORUŞTURMASI YÜRÜTÜLÜYOR DENİLDİ

Brianna Strunk adlı gazeteci, Twitter paylaşımında "polisin, içeride meydana gelen bir olayı" araştırdığını ifade etti. Nocel Walters adlı gazeteci ise "yerel halkın, polisin siyah giyimli ve silahlı bir kişiyle ilgili soruşturma yürüttüğünü" söylediğini dile getirdi.

Polis olayla ve soruşturmayla ilgili henüz bir açıklama yapmadı.

İzlenme: 1271
Benzer Videolar