AKP'den Ebru Türel 'Ses Kaydı ' Açıklaması

AKP'den Ebru Türel 'Ses Kaydı ' Açıklaması

Antalya yerel seçim sürecinde sosyal medyada eski belediye başkanı Menderes Türel'a ait olduğu iddia edilen ses kayıtlarına ilşkin yapılan operasyonlardan sonra AKP 'den ilk kez ayrıntılı bir açıklama geldi.

A+A-

MUHİTTİN BÖCEK'İN YEĞENİ VE YAKIN ÇALIŞMA ARKADAŞLARI DENİLMİŞTİ

Medyaskop'un Antalyalı Gazeteci Bünyamin Tokmak'a dayandırdığı habere göre, Antalya polisi önceki gün sabah yaptığı operasyon ile, seçimi kazanıp Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı olan CHP’li Muhittin Böcek’in yeğeni Cemil Böcek ile CHP Antalya Seçim Koordinatörü Yusuf Meriç, Böcek’in yakın çalışma arkadaşlarından Cem Oğuz, İnternet üzerinden tv yayını yapan Kanal Antalya’dan Doğukan Demirkaya ile Batuhan Gül, ayrıca Cem Özgür Yaman ve Niyazi Ateş’i gözaltına alındığını yazmıştı.

ÇARPICI BİR BAŞKA İDDİA DAHA

Öte yandan Yurt Gazetesinin Gün Haber'e dayandırdığı bilgilere göre Antalya eski AKP Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in eşi Ebru Türel'e ait olduğu iddia edilen ses kaydına ilişkin iddialara çarpıcı bir ayrıntı daha eklendi

KAYIT KISALTILIP İNTERNETE VERİLDİ

O iddialara bir yenisi eklendi. Gün Haber'e göre, Ebru Türel'in sesini kaydeden kişinin AKP il yöneticisinin yeğeni ve aynı zamanda belediye çalışanı Niyazi A. olduğu öne sürüldü. Ebru Türel, telefon ile konuşurken Niyazi A.'nın kendi cep telefonundan 36 dakikalık bir ses kaydı yaptığı ve daha sonrasında bu ham kaydı Doğukan D.’ye götürdüğü iddia edildi. 

Ses kaydına yapılan bir takım işlemlerin ardından o kayıt internette paylaşıldı. İddiaların ardı arkası kesilmezken bu ses kaydının tamamı ise operasyonu yürüyen polis tarafından bir bilgisayarın harddiskinde silinmiş olarak bulunduğu açıklandı. 

AKP'DEN AÇIKLAMA GELDİ

AKP Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, "Seçimlere 24 saat kala önceki Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel'in eşine ait bir tezgah ses kaydı ilk kez FETÖ firarisi Emre Uslu tarafından açılan ve sonrasında kimliği belirsiz kişiler tarafından yönetilen "Kaç saat oldu-Son" isimli bir hesaptan yayınlanmış ve sponsorlu yayılımlarla bir milyon kişiden fazla seçmen tarafından dinlenmiştir. FETÖ hesabı olarak bilinen "Kaç saat oldu" isimli bir hesaptan yapılması manidardır" dedi.

HALKIN TERCİHİNE SAYGI DUYUYORUZ

AK Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, yerel seçimlere yönelik açıklamalarda bulundu. Antalya'da vatandaşların yüzde 85,22 katılım oranıyla seçimin gerçekleştiğini hatırlatan Taş, böylesine önemi bir katılımın milletin demokrasi hassasiyeti açısından önemli olduğunu belirtti. Halkın sandıkta ortaya koymuş olduğu iradeye ve yapmış olduğu tercihlere saygı duyduklarının altını çizen Taş, "Ancak şunu da belirtmek gerekir ki seçim sathı mahalinde Antalya'daki hemşehrilerimizin oy tercihlerini etkilemeye yönelik dizi filmleri aratmayacak tezgahların, iftiraların, kumpasların, hain planların ortaya çıkması bu demokrasi bayramına gölge düşürmüş ve kara leke olarak tarihte yerini almıştır. Aslında beklentimiz ve gayretimiz, bu seçimlerin halkımızın oy tercihlerini etkilemeye yönelik iftiraların, kumpasların, tezgahların olmadığı bir demokrasi bayramına dönüşmesiydi. Biz AK Parti olarak bu hassasiyeti her noktada korumuş olmanın onurunu yaşıyoruz. Seçim kampanyası boyunca en ufak bir kirli plana başvurmadan süreci tamamlamamız Antalya demokrasi tarihindeki en büyük onur olarak yerini alacaktır. "

ifadelerinde bulundu.

SES KAYDI KİME AİT ?

Yazılı açıklama yapan Taş, Seçimlere 24 saat kala eski Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in eşine ait bir tezgah ses kaydı, ilk kez FETÖ firarisi Emre Uslu tarafından açılan ve sonrasında kimliği belirsiz kişiler tarafından yönetilen "Kaç saat oldu-Son" isimli bir hesaptan yayınlandığını ve sponsorlu yayılımlarla bir milyon kişiden fazla seçmen tarafından dinlendiğini söyledi. Güvenlik birimlerinin yaptığı tespitlere göre Almanya'nın Berlin şehrinden yapılan ve IP numarası tespit edilen bu yayının FETÖ hesabı olarak bilinen "Kaç saat oldu" isimli bir hesaptan yapılmasının manidar olduğunu kaydetti.

MAHKEME KARAR VERDİ AMA

"Seçime 24 saat kala bu eylemin ortaya çıkması bizlere hukuki haklarımızı kullanmak ve bu hukuk dışı yayını engellemeye yönelik haklarımızı kullanmak yönünde bir imkanı da tanımamıştır. Bilindiği gibi bu kumpas kaset ile ilgili Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel, derhal erişimin engellenmesi ve faillerinin yakalanması noktasında hukuki girişimlerini başlatmış ancak bunların neticesini almak seçim sonrasına kalmıştır. Bu tezgah kaset ile ilgili şu anda Antalya 1. Sulh Ceza Mahkemesi erişimin engellenmesi kararını vermiştir. Ayrıca bu gayri meşru tezgah kaset ile ilgili güvenlik birimleri son derece hassas bir çalışma yürütmüşler ve olayın faillerini adalete teslim etmişlerdir.

KİŞİLERİN KİMLİKLERİ

Bu çerçevede Emniyet Müdürlüğümüzün yürüttüğü bu başarılı çalışma sonrasında adalete teslim edilen kişilerin kim olduğuna özellikle dikkatinizi çekmek isterim. Bu kişilerin başında C. B. gelmektedir. Güvenlik birimlerinin yapmış olduğu aramalarda kumpas kasedin ses kayıtları C. B.'nin bilgisayarlarında ele geçirilmiştir. Yine bu kirli tezgahın bir başka organizatörünün D.D.olduğu ortaya çıkmıştır. Bu kişi de seçim kampanyası boyunca Muhittin Böcek'in en yakın çalışma arkadaşıdır. Ve verdiği ifadesinde bu tezgah kasedin sponsorlu yayılımında ve düzenlenmesinde payı olduğunu açıkça itiraf etmiştir. Yine bu kaset ile ilgili gözaltına alınanlar arasında Muhittin Böcek'in proje çalışmalarını yürüten C.O.'nun yer alması başka dikkat çekici bir konudur. Ayrıca adalete teslim edilen diğer isimlerin hep CHP'nin yakından tanıdığı ve Muhittin Böcek'in kampanyasının beyin takımında yer alması bir tesadüf müdür?" sorusunu yöneltti.

Türel'in kasedin ortaya çıkmasının hemen ardından seçimlerden önce yaptığı açıklamada olduğu gibi "Bu kirli oyunlarla seçimleri kazansan ne olur kaybetsen ne olur. Bu yapılanlar ne adamlığa, ne insanlığa yakışmamıştır" sözlerini anımsatan Taş, bu konudaki hassasiyetlerine dikkat çekti.

MENDERES TÜREL'İ TEHDİT ETMESİ

Bu olayın faillerinin yüce yargı nezdinde hesap vereceklerini vurgulayan Taş, bu olayın azmettiricisi konumundaki Muhittin Böcek'in de seçmenlerin tercihlerini kirli oyunlarla tezgahlarla kumpaslarla etkilemeye çalışan kişi olarak Antalya demokrasi tarihinde kara bir leke olarak yerini aldığını iddia etti. Taş, "Öte yandan bu ses kaydı yayınlanmadan bir hafta önce Muhittin Böcek'in, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel'in bir aile dostuna oğlunu göndererek tehdit etmesi tam bir skandaldır. Emniyet tarafından gözaltına alınan ve yüce yargı tarafından tutuklanan N. A. başta olmak üzere adli kontrol şartı ile serbest bırakılan C. B., D. D.ve M. A. ile diğer yargılanan kişiler hakkındaki adli süreci büyük bir dikkatle takip edeceğiz.

Antalya'da fuhuş operasyonu: 13 gözaltı

Antalya'da fuhuş operasyonu: 13 gözaltı

Antalya’nın Alanya ilçesinde polisin düzenlediği fuhuş operasyonunda, 2’si yabancı uyruklu 7 şüpheli ile fuhşa zorlandığı iddia edilen 13 kadın gözaltına alındı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler