AİLE BİRLİĞİ BAŞKANI KONUŞTU; Sucuklu müdüre protesto

Cağaloğlu Anadolu Lisesi Müdürü Necati Yener’in okula geldiği günden beri, velileri ayrıştırdığı, öğrencileri ayrıştırdığı, öğrenci ve velileri tehdit ettiği şikayetleri üzerine bir soruşturma açılmış. Bugüne kadar hakkında yüzlerce şikayet dilekçesi ve a

Bir eğitimciden duyulmaması gereken sözler sarf eden okul müdürünü bu kez okul aile birliği başkanı anlattı. 

Milli Eğitim Bakanlığı’na şikayet edilmesinin ardından okula gelen müfettişlere sinirlenerek sınıfları basıp öğrencilere hakaret eden Cağaloğlu Anadolu Lisesi Müdürü Necati Yener hakkında, okul öğrencileri tarafından da bir bildiri yazıldı.

Umarız bu sorun en kısa zamanda çözülür ve Yener gibi insanlar daha iyi bir gelecek için eğitim kurumlarımızdan tamamen temizlenir.

PROTESTO ETTİLER

Öte yandan, Cağaloğlu Anadolu Lisesi müdürünü bu kez de mezunlar protesto etti. Okulun velileri ise bir basın açıklaması yaparak, yapılan haberler nedeniyle suç duyurusunda bulundu.

Cağaloğlu Anadolu Lisesi Velileri olarak yapılan basın açıklaması şöyle: “Bizler Cağaloğlu Anadolu Lisesi velileriyiz. Anneyiz babayız. Geçtiğimiz perşembe günü, tüm ulusal medyada yayınlanan haberlerden hatırlayacağınız üzere, okulumuz müdürü Necati Yener düzenleyeceği sucuk partisine katılmak istemediğini söyleyen çocuklarımıza ‘haysiyetsiz,şerefsiz,soytarılar’ şeklinde hakaret dolu ifadeler kullanmış, ‘kıçıkırık bir soruşturmaya mı güveniyorsunuz ben size yapacağımı bilirim’ diyerek tehdit etmiştir.

Bahsi geçen soruşturma, Cağaloğlu Anadolu Lisesi Müdürü Necati Yener’in okula geldiği günden beri, velileri ayrıştırdığı, öğrencileri ayrıştırdığı, öğrenci ve velileri tehdit ettiği şikayetleri üzerine açılan bir soruşturmadır. Bugüne kadar hakkında yüzlerce şikayet dilekçesi ve açılmış birçok soruşturma bulunan müdür Necati Yener, maalesef her seferinde kötü idareciliğini, yaptığı hataları, velileri ‘terörist' ilan ederek örtmeye çalışmıştır.
Bunun bir benzerini geçtiğimiz haftasonu Sabah gazetesi ve Atv haber kanalında yapılan haberlerde gördük. İlgili tüm devlet kurumlarına 2.5 yıldır derdini anlatmaya çalışan, sorunları defalarca müdür Necati Yener’le konuşarak çözmeye çalışan ve ‘ben sizinle çalışmam, sizleri istemiyorum' yanıtı alan Cağaloğlu Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği ve velilerini terörist olarak suçlamak, ancak bir akıl tutulması ve köşeye sıkışmışlıkla açıklanabilir.

İki gündür Sabah gazetesi, Atv ve Kanal A TV kanallarına beyanat veren küçük bir grup veli arkadaşımız, bu okulun mutlu azınlığıdır ve bu haberler veli ayrıştırmasının açık kanıtıdır.
Okul müdürü Necati Yener, Okul Aile Birliği seçimlerine açıkça müdahele etmiş ve yalnızca kendi istediği velilerle çalışmak istediğini beyan etmiştir. Kendisine yakın bulduğu bir kısım velinin, Okul Aile Birliği Yönetimine ve destekleyen velilere açıkça hakaret etmesine ve iftira atmasına bilerek göz yummuştur. Tıpkı son iki gündür yapılan haberler gibi, okulda yaratılan kaos ortamının sorumluluğunu, Okul Aile Birliği ve ona destek veren velilere yükleyerek kötü idareciliğini örtmeye çalışmıştır. Konularında yetkin velilerimizin okulumuzun labaratuvar, kütüphane, revir gibi birçok eksikliğinin giderilmesi için yaptığı çalışmalara engel olmuş, bunu ‘okul idaresinde boşluk var izlenimi yaratmak istiyorsunuz ‘gibi akıl dışı bir gerekçeyle açıklamaya çalışmıştır. Okul Aile Birliğimiz, seçimlerde en son 257 oy almış, 3 seçimdir açık ara oy farkıyla seçimleri kazanmıştır. Bizleri üç beş kişilik bir azınlık olarak gösterenler açıkça yalan söylemektedir.
Okulumuzda yapılan iyi şeyleri gölgelemekle de suçlanıyoruz.
Cağaloğlu Anadolu Lisesi, Türkiye’nin en zeki ve seçkin öğrencilerinin okuduğu bir okuldur. Başarı için, çocuklarımıza en çok, huzurlu bir eğitim ortamı gereklidir.Biz velilerin, gölgelemeye çalıştığımız iddia edilen okul başarısı, Cağaloğlu öğrencilerinin geçmişinden bugününe zaten gerçeğidir.Türkiyede başarısı artması gereken birçok okul mevcutken, Cağaloğlu Anadolu Lisesi için bunu bir idarecinin başarısı olarak lanse etmek abesle iştigaldir.
Devletin ödeneği ile zaten yapılması gereken çatı tadilatı, biz velilerin bağışlarıyla yapılan tadilatlar, hatıra ormanı, mangal partileri, Okulumuzda çocuklarımıza uygulanan baskı ve mobbingi örtemez.
Buradan tüm devlet yetkililerine ve kamuoyuna sesleniyoruz. Biz velilere inanmıyorsanız lütfen CAL öğrencilerine sorunuz.Onlara mutlu musunuz, kendinizi özgür hissediyor musunuz, özgürce soru sorabiliyor musunuz diye sorunuz.
Şunu özellikle ifade etmek isteriz ki, bizlere mikrofon uzatan ulusal medya ve yayın organlarını, sesimizi duyan siyasetçileri terör örgütleri ile yanyana koyan, bizleri isimlerimizle hedef gösteren bu haberler, hem hazırlayıcıları hem de yayıncıları açısından düşünüldüğünde medya ve eğitim camiası için büyük bir utanç olarak tarihe geçmiştir.
Cağaloğlu Anadolu Lisesinde, öğreciler ve veliler arasında ayrıştıma var, öğrencilerin ve velilerin tehdit edildiği gerçeği var.Hiç bir proje okulda görülmeyen bu uygulamaları dile getiren, devletimizden yardım isteyen, yargıya başvurup suç duyurusunda bulunan biz anne ve babaları terörist olarak suçlamak aczin ve hesap verememenin bir ifadesidir.
Bu sebeple hakkımızda bu haberi yapan, söz hakkı bile tanımadan bazı veli arkadaşlarımızı açıkça isimleriyle hedef gösteren Sabah gazetesi, ATV ve A HABER'i kınıyoruz.
Ve bugün bu yayın organları hakkında suç duyurusunda bulunacağız.
Hiç kimse, anne ve baba olarak çocuğu için endişe ettiği için suçlanamaz. Hiçbir okul idarecisi, kendini cumhurbaşkanı, bakan ve dehşetle söylüyoruz Allah yerine koyamaz.
Tek talebimiz, okulumuzu yasa ve yönetmeliklere göre yönetecek, Cağaloğlu Anadolu Lisesi’ne layık bir okul müdürüdür.”

İzlenme: 953
Benzer Videolar