Afrin'de şehit olacağım deyip ' Bedelli Asker" olan MHP'liye şok

AKP'nin en büyük destekçisi MHP'nin beski Bolu İl başkanı Adem Evcil'in "Afrin'e gidip şehit olmak istiyorum" kampanyası başlattıktan sonra dilekçe verip Amasya'da "Bedelli Asker" olması sosyal medyada böyle alay konusu oldu.

Sosyal medyada büyük alay konusu olan Afrin'e şehit olmak için dilekçe verip Bedelli asker olarak Amasya'ya giden MHP Bolu eski İl başkanı Adem Evcil'e sosyal medyada ünlü komedyen Turgay Yıldız'ın yayınladığı video fena çarptı. Yüzlerce RT ve beğeni alan görüntülerin ardından Adem Evcil'den çıt çıkmadı. İşte olayın ayrıntıları

BÖYLE DİLEKÇE VERİP ŞOV YAPMIŞTI

Adem Evcil (32), Bolu İl Başkanlığı yaptığı dönemde yaşanan Zeytin Dalı operasyonu için tüm MHP teşkilatını toplayarak ses getiren bir kampanyaya imza attı. Sözcü'den Veli Toprak'ın haberine göre, il yönetimindeki isimlerle basın açıklaması yapan Evcil, Milli Savunma Bakanlığı'na gönderdiği dilekçe ile vatan savunması için göreve alınmasını istedi. 

OPERASYONA KATILMAK İSTİYORUM

“20.01.2018 tarihinde başlayan Zeytin Dalı operasyonu ve bundan sonraki tüm operasyonlara ihtiyaç duyulması halinde katılmak istiyorum. 1915'te dedelerimiz gönüllü olarak daha 15 yaşında Çanakkale'ye bu vatanı korumak için gitti. Bende bir Türk Milliyetçisi olarak dedelerimin yaptığı gibi Türkiye'ye saldıran dış güçlere karşı üzerime düşen görevi yapmaya hazırım. Bu konuda gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ederim. MHP Bolu İl Başkanı Adem Evcil”

AMASYA'YA BEDELLİ GİTTİ

Afrin'e gitmek istediğini açıklayan MHP'li Evcil'in askerlik görevini yapmadığı ortaya çıktı. Bedelli askerlikten yararlanmak için MSB'ye başvuran Evcil'e olumlu cevap verildi ve geçtiğimiz hafta Amasya'ya gitti.

ŞEHİR DIŞINDAYIM

Evcil, askere gidişini sosyal medya hesabından isim vermeden şöyle tarif etti: “27 Ekim'e kadar şehir dışındayım arayıp ulaşamayan tüm dostlarımıza duyurulur.” MHP'li Evcil, duyurusunda bedelli askerlikten bahsetmemesi dikkat çekti.

ATATÜRKÇÜ DİYE KARA PROPAGANDA YAPIYORLAR

24 Haziran seçimlerinde partisi tarafından milletvekili adayı gösterilen Adem Evcil, şu sözlerle uzun süre gündemde kaldı: ”Birçok yerde kara propaganda yapıyorlar. Duyduklarım karşısında şok oluyorum. Eğitim hayatım Bolu'da geçti. Kur'an Kursu'nda büyüdüm, İHL mezunuyum. Adem başkan koyu solcu, Atatürkçüymüş. Bunu söyleyen kim, bunlar….”

İzlenme: 3010
Benzer Videolar