Adalar'da Elektrikli Fayton kararına İsyan

İstanbul valiliği tarafından 3 ay süre ile çalışması yasaklanan Atlı Faytonların İBB ve Adalar belediyesi tarafından sürekli kaldırılarak yerlerine elektrikli araçlar alınmasına karşı isyan giderek yükseliyor.

ADALAR'DA ELEKTRİKLİ FAYTON İSYANI

Adalar'da 19 Aralık 2019'da verilen #karantina kararıyla ahırlara kapatılan atlar, hareketsiz bırakıldıkları için sağlık sorunları yaşıyor. Bu nedenle çok sayıda at öldü.

#İBB'nin yem yardımları var, ama yetersiz ve düzensiz. #Büyükada'daki atlar için, Adalı hayvanseverlerin topladığı parayla yem alındı. #Atlar, bu yaşam mücadelesini onlara sahip çıkan #faytoncu ailelerin her gün gidip ahır içinde dolaştırması, bakımını yapması ve kararlı çabasıyla kazanabilir...

#Heybeliada'da çekilen bu fotoğrafta gördüğünüz Burcu Gök gibi insanlar bunu yapabiliyor, Heybeli ve Burgaz ahırlarında atları dolaştırabilecek biraz alan var. Ancak Büyükada'da özellikle İSPARK ahırlarında aynı şeyler yapılamıyor. 
Sağlıklı olduğu söylenen bu atlar neden hâlâ hapis?

Atların gezip dinlenecek, hareket edecek alana ihtiyacı var. Adalarda, atlara bakmayı bilen yetkin #veteriner olmalı. Bu sadece şimdi değil, her zaman ihtiyaç. Faytoncu ailelerin gelirleri olmadığı halde bu süreç boyunca atların masraflarını ceplerinden karşıladığını aklımızdan çıkarmayalım.

#atlardanvazgeçmiyoruz

ADALAR'DA 
 
Adalar’da #ruam hastalığı denetimlerle önlenebilecekken her sene hastalık çıktı, önceki yıllardan farklı olarak 2019’da bu hastalık, 105 atın öldürülmesine rağmen, #karantina kararına gerekçe edildi.

#Adalarınatları 3 ay boyunca ahırlara #hapis. Atlar şimdi yaşam mücadelesi veriyor. Oysa #düzenleme ve denetimle atları düzgün şartlarda, #sağlıklı olarak #korumak mümkün. Bunun yerine neden toptancı #yasaklar tercih edilsin?

#atlarımızdanvazgeçemeyiz

#adalıatlar #atlıadalar #yaşamhakkı #hayvanhakları #adalarınatları #adaatvebiz #iyişartlar
Kurgu-yönetmen: Deniz Üstüner

İzlenme: 2101

VİDEOYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Benzer Videolar