ABD Erdoğan'ı böyle tehdit etmişti yaptı

Yaklaşık bir yıldır Türkiye'de hapiste tutulan Amerikalı rahip Andrew Brunson'un ev hapsi kararı ile serbest bırakılması ardından bir toplantıda konuşan ABD Başkan yardımcısı  Mike Pence Erdoğan'ın adını söylerek çok sert bir mesaj gönderdi.

 " Rahip Brunson'u ya derhal ABD'ye yolla ya da sonuçlarına katlan" diyen Pence'nin yaptığı konuşma BBC tarafından dünyaya duyuruldu. İşte BBC'in yasyınladığı o gör4üntüler.

DİN ÖZGÜRLÜĞÜ KONFERANSINDA AĞIR SÖZLER

Din özgürlüğü üzerine yapılan üç günlük bir konferansın kapanışında konuşan Pence, Andrew Craig Brunson'ın hemen serbest bırakılmaması durumunda "Amerika Birleşik Devletleri, Türkiye'ye ciddi ekonomik yaptırımlar uygulayacak" ifadelerini kullandı.

Pence, yaptığı konuşmanın ardından Twitter hesabından da konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

TWITTER HESABINDAN DA PAYLAŞTI

"ABD Başkanı adına Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Türk hükümetine bir mesajım var. Pastör Andrew Brunson'u ŞİMDİ serbest bırakın ya da sonuçlarla yüzleşmek için hazır olun. Eğer Türkiye, bu masum inanç adamını serbest bırakmak için hemen harekete geçmezse ve onu Amerika'ya yollamazsa Birleşik Devletler, Pastör Andrew Brunson serbest kalana kadar Türkiye'ye ciddi yaptırımlar uygulayacak"

İzlenme: 3969
Benzer Videolar