2. El Oto piyasasında ' Hurda araç" depremi

Ekonomik krizin aşılmasına ilişkin devlet teşvikleri kararlarında erken seçim dönemi bereketi sürüyor, hurdaya çıkarılacak araçlar için ÖTV desteği kararı açıklandı

2.el oto piyasasında büyük hareketlenme yaratacak karar Maliye Bakanı Naci Ağbal tarafından açıklanacak 
Bakan,"Hurdaya ayrılacak araçlar için vereceğimiz ÖTV teşviki uygulamasını yönlendirecek tebliğ hazırlığını tamamladık" dedi.

PİYASAYA 10 BİN TLE TEŞVİK DEPREMİ

Maliye Bakanı Naci Ağbal, 10 bin liralık hurda teşviki uygulamasının tebliğ hazırlığını tamamladıklarını duyurdu.


Ağbal, yaptığı açıklamada, "Hurdaya ayrılacak araçlar için vereceğimiz ÖTV teşviki uygulamasını yönlendirecek tebliğ hazırlığını tamamladık. Ekonomi Bakanlığımızla birlikte hazırladığımız tebliğ, pazartesi günü Resmi Gazete'de yayımlanacak ve uygulama başlayacak" ifadelerini kullandı.

HURDA OTOMOBİL TOPLANIYOR

Şimdiden çok sayıda hurda otomobilin toplandığı ve uygulamanın bir an önce başlamasının beklendiğinin anlaşıldığını dile getiren Ağbal, otomotiv firmalarının bu konuda büyük bir kampanyaya başlamaya hazırlandığını duyurdu.

16 YAŞINDAN BÜYÜK ARAÇLAR

Ağbal uygulama ile ilgili olarak ise, "16 ve daha büyük yaştaki otomobillerini hurdaya çıkaran vatandaşlarımız, yeni araç alırlarsa ÖTV'yi 10 bin lira daha az ödeyecek. Yani, yeni araçlarını 10 bin lira daha ucuza almış olacak" dedi. 

İzlenme: 2808
Benzer Videolar