1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. YİNE DÜNYA MEDYASINDA BAŞ KÖŞEDE
YİNE DÜNYA MEDYASINDA BAŞ KÖŞEDE

YİNE DÜNYA MEDYASINDA BAŞ KÖŞEDE

Amerikayı Müslümanlar keşfetti diyerek çıktı dünya medyası manşetlerinden yeni düşen Erdoğan bu gün yine yükseldi

A+A-

CUMHURBAŞKANI Recep TayyipErdoğan'ın I. Uluslararası Kadın ve Adalet Zirvesi'nde yaptığı konuşmada kadınla erkeği eşit konuma getirmenin fıtrata aykırı olduğu açıklaması dünya basınında da geniş yer buldu.Geçtiğimiz hafta "Amerikayı müslümanlar keşfetti, gittiklerinde küba tepelerinde cami buldular" anlamına gelebilecek ifadeleri yüzünden tüm dünyada manşetlere çıkan ve yeni inen Cumhurbaşkanı Erdoğan, indiği manşetlere "Kadın erkek eşit değildir" vecizesi ile geri çıktı. Açıklamasının hemen ardından sosyal medyada ağır bir biçimde alay konusu edilen Erdoğan'ın o sözleri dış basında böyle yer buldu.

BBC: ERDOĞAN: KADIN VE ERKEK EŞİT DEĞİLDİR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kadınların erkeklerle eşit konuma getirilemeyeceğini söyleyerek, feministleri anneliği reddetmekle suçladı. Erdoğan, İstanbul'da yaptığı konuşmada "Kadınlar erkeklerle eşit olamaz. Bu doğaya aykırı" dedi, feministleri de İslam'daki anneliğin önemini kavrayamadıklarını savundu. Erdoğan bir süre önce de kadınlara üç çocuk sahibi olma çağrısı yapmış ve sezaryen ile doğum ve kürtaja karşı olduğunu açıklamıştı.

WASHINTON POST: TÜRK CUMHURBAŞKANI KADINLARLA ERKEKLERİN EŞİT OLMADIĞINI SÖYLEDİ

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'da yaptığı konuşmada "Kadınları ve erkekleri eşit duruma getiremezsiniz, bu doğaya aykırıdır, kadın ve erkeğin doğaları farklıdır. Bu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın geçtiğimiz hafta Amerika'yı Müslüman keşifçilerin keşfettiği açıklamasının ardından gelen son kışkırtıcı açıklamaydı" dedi.

GUARDIAN: ERDOĞAN: KADIN VE ERKEK EŞİT DEĞİLDİR

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kadınların erkeklerle eşit olmadığını söylediği konuşmasında feministleri de anneliği reddetmekle suçladı.

Dindar Müslüman Cumhurbaşkanı, biyolojik farklılıkların kadın ve erkeğin aynı fonksiyonları yerine getirmesini engelleyeceğini belirterek kadınların kırılgan doğasının her iş için uygun olmadığını ifade etti.

INDEPENDENT: ERDOĞAN: KADIN VER ERKEK EŞİTLİĞİ DOĞAYA AYKIRIDIR

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kadınlar ve erkekler arasındaki eşitliğin doğaya aykırı olduğunu söyledi. Erdoğan, "Kadınlar ve erkekleri eşit değerlendiremezsiniz, bu doğaya aykırıdır. Hamile bir kadını bir erkeğin çalışması koşullarında değerlendiremezsiniz. Çocuğunu emziren bir kadın bir erkekle eşit tutamazsınız" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.