1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. YENİ AKİT'İN HABER KAYNAĞI UYUŞTURUCU KAÇAKÇISI ÇIKTI
YENİ AKİT'İN HABER KAYNAĞI UYUŞTURUCU KAÇAKÇISI ÇIKTI

YENİ AKİT'İN HABER KAYNAĞI UYUŞTURUCU KAÇAKÇISI ÇIKTI

Tır Savcısı Aziz Takçı haberinin kaynağı suç makinesi çıktı.

A+A-

Geçtiğimiz Cumartesi Yeni Akit Gazetesi, “Ya 1 Milyon Ya Hapis” haberini manşetine taşımış, yayımlanan bu habere ilk yalanlama “Himmet” parası talep ettiği iddia edilen Savcı Aziz Takçı’dan gelmişti.

Karşı Gazetesi Yeni Akit Gazetesinin haber kaynağı Mehmet Fuat Şıkbilge isimli şahsın mahkeme dosyasına ulaştı. Şıkbilge’nin ayrı ayrı işlemiş olduğu dolandırıcılık suçundan 29 Yıl 6 Ay Hapis cezası ile 500 bin Lira para cezası aldığını belgeledi.

HERŞEY TIRLARDAN SONRA OLDU

Suriye'deki Türkmenler'e yardım götürdüğü iddia edilen fakat daha sonra TIR'ların içinde çok sayıda mühimmat olduğu Jandarma tutanakları ile ortaya çıkan MİT Tır'ları ile gündeme gelen Aziz Takçı, o günden bu yana yaşadığı süreci Karşı Gazetesi'ne anlatmıştı.  

Takçı "Yaklaşık 6 aydır Adana'da Özcan Şişman, Mustafa Sırlı ve benim hakkımda evrak üzerinde incelemeler yapılıyor. Bu incelemeler sonucunda hakkımızda hiçbir hukuksuzluk tespit edemediler. Bu nedenden dolayıda sanırım hakkımızda iftira atmaya karar verdiler. Hakkımızda iftira atacak birilerini araştırmaya başladılar. Muhaberat ve güvenlik kurumlarında bu işi araştıran özel ekip kurdular. Bu ekip, haklarında soruşturma yapılan ne kadar uyuşturucu taciri, dolandırıcı, çete üyesi ve diğer yüz kızartıcı suçu işlemiş kim varsa buldular. Bu şahıslara hakkımızda nasıl ifade verilmesi gerektiğini telkin ettiler. Yüzlerce kişi arasından sadece bu adamları ikna etmiş olacaklarki düğmeye bastılar" diyerek mağduriyetini dile getirmişti.

KUMPAS İLE DEĞİL DOLANDIRICILIK YÜZÜNDEN HAPİSE GİRDİ

Yeni AKİT Gazetesinin haberine göre Mehmet Fuat Şıkbilge isimli şahıs, Adana Emniyet Genel Müdürlüğüne gönderdiği ihbar mektubunda olayı şu şekilde açıklamıştı.

“Karataş yolu üzerine kurulu ticarethanem vardı. Orası Jandarma bölgesi olduğu için Jandarma Başçavuş Ümit Koç sürekli gelip benden cemaat için hoca efendi için yardım istiyordu. Bende ona burayı yeni açtım yardım edecek durumum yok dedim ‘peki, daha sonra görüşürüz’ dedi ve gitti. Beni ve ticaret yaptığım tüm müşterilerimi Savcı Aziz Takcı ile Ümit Koç kumpas kurup yasal olmayan bir şekilde dinletmişlerdir. Dinleme neticesi sonunda iş yerimizi basarak bizi gözaltına almışlardır.” 

Adana Emniyetine ihbar mektubu yazan ve “Bana Kumpas” kurdular diyen Şıkbilge, meğer kumpastan değil dolandırıcılık suçundan tutuklanmış ve 2013/455 KARAR NO ile mahkeme tarafından ayrı ayrı dolandırıcılık suçu işlemekten 29 Yıl 6 Ay hapis ile 500 bin Lira para cezasına mahkum edilmiş.

YENİ AKİT’İN HABER KAYNAĞI SUÇ MAKİNESİ ÇIKTI

Karşı Gazetesi, Yeni AKİT Gazetesinin haber kaynağı olarak öne sürdüğü Mehmet Fuat Şıkbilge isimli şahsın GBT (Genel Bilgi Toplama) bilgilerine ulaştı. “Bana Kumpas kurdular” diyen Şıkbilge’nin bir suç makinesi olduğu ortaya çıktı.

İşte Mehmet Fuat Şıkbilge’nin GBT kayıtları: 

“ 3 adet resmi belgede sahtecilik TCK.204, 2 adet hırsızlık, 1 adet para ve kıymetli damga yapımına yarayan araçlar. TCK.200, 1 adet suç işlemek amacıyla örgüt kurmak TCK.220, 2 adet hırsız malı bilerek satın almak, 1 adet 6136 S.KM., 1 adet gümrük kaçakçılığı, 1 adet 213 sayılı vergi usul kanunu 359. Maddesine muhalefet, 1 adet uyuşturucu madde kaçakçılığı, 1 adet suç eşya satın alınması veya kabul edilmesi TCK.165, 1 adet nitelikli dolandırıcılık TCK.158, 2 adet güveni kötüye kullanma TCK.155”  olmak üzere toplam 17 adet suç kaydı bulunmaktadır.

16 AYRI OLAYDAN YARGILANDI HAPİS VE PARA CEZASI ALDI

Adeta bir suç makinası olan Yeni AKİT’in haber kaynağı Adana 3. Ağır Ceza Mahkemesi 2012/430 Dosya No, 2013/455 Karar No, 2012/22155 C.Savcılığı Esas No, 2012/1712 dava dosyasında yargılandı ve hapis ile para cezasına mahkum edildi. 

İşte Şıkbilge’nin aldığı o cezalar:

1- TCK'nun 37 maddesi delelate ile 204/1 maddesi gereğince 3 Yıl hapis cezası
2- Bankayı aracı kılmak suretiyle dolandırıcılık suçundan TCK'nun 37 maddesi delaleti ile 158/1-f-son maddesi gereğince 4 Yıl hapis ile 90 Bin TL adli para cezası
3- TCK'nun 37 maddesi delelate ile 204/1 maddesi gereğince 3 Yıl Hapis
4- Bankayı aracı kılmak suretiyle dolandırıcılık suçundan  TCK'nun 37 maddesi delaleti ile 158/1-f-son maddesi gereğince 4 Yıl hapis ile 66 Bin TL adli para cezası
5- TCK'nun 37 maddesi delelate ile 204/1 maddesi gereğince 3 Yıl Hapis cezası
6-  Bankayı aracı kılmak suretiyle dolandırıcılık suçundan TCK'nun 37 maddesi delaleti ile 158/1-f-son maddesi gereğince 4 Yıl Hapis ile 192 Bin TL adli para cezası
7- TCK'nun 37 maddesi delelate ile 204/1 maddesi gereğince 3 Yıl Hapis cezası
8- Bankayı aracı kılmak suretiyle dolandırıcılık suçundan  TCK'nun 37 maddesi delaleti ile 158/1-f-son maddesi gereğince 4 Yıl 6 Ay hapis ile 153 Bin TL adli para cezası.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum