1. HABERLER

  2. MAGAZİN

  3. ÜNLÜ SANATÇININ KIZI OBAMA'NIN ÖZEL DAVETLİSİ OLDU
ÜNLÜ SANATÇININ KIZI OBAMA'NIN ÖZEL DAVETLİSİ OLDU

ÜNLÜ SANATÇININ KIZI OBAMA'NIN ÖZEL DAVETLİSİ OLDU

Ünlü sanatçının Beyaz Saraya konuk olan kızı, Haber Artı Türk yazarı ve Türk sanat müziği sanatçısı Onur Akay'a konuştu....

A+A-

Amerika'nın Florida eyaletindeki The Everglades Üniversitesi'nde okuyan ve 99'luk not ortalaması ile politika alanında eyalet birincisi olan efsane sanatçı Ahu Tuğba’nın kızı köşe yazarı Anjelic Calvin, okuduğu üniversiteyi de Amerika'da dereceye sokmuştu.

OBAMA BEYAZ SARAYA DAVET ETTİ

Hem annesinin hem de bütün Türkiye'nin gurur kaynağı olan ve Eski senato üyesi Prof. Dr. Minshika Jett'in öğrencisi olan Calvin, Beyaz Saray’a giderek ABD Başkanı Barak Obama’nın özel davetlisi olmuş ve Obama’nın da ilgisini çekmişti.

HER ŞEYİ KONUŞTUK

Anjelik Calvin’le, devam eden okulundan siyasete, aşk hayatından annesinin şöhretine kadar her şeyi konuştuk.

İşte Anjelik’le o samimi röportajımız:

Seni uzun süredir medyalarda köşe yazıların ve özel haberlerin ile takip ediyoruz. Yazar ve haberci olan Anjelik Calvin’i biraz anlatır mısın?

İlk olarak 2012 yılında ABD’deki tek Türk gazetesi olan Turkish Gazete'ye Ersan Özkök aracılığı ile köşe yazmaya başladım. Daha sonrasında OnurAkayMedya ailesine dahil oldum. Sevgili Bilal Özcan'a da yazılar yazıyorum. Bizler birer aile gibiyiz. Haber olmanın dışında insanlara dürüst ve tarafsız yolla en doğru şekilde mesajımı ulaştırabilmek benim için bir şans. Tabii ki okuduğun kitaplar yetmiyor. Kendimi geliştirmem gereken uzun bir yol. Lakin tecrübeli oldukları için olgun bir şekilde tereddütsüz yardımcı da oluyorlar. Çok değerli isimlerle bir arada yazmak bana mutluluk veriyor. Bu fırsatı bana sunan her bir kişiye teşekkürüm sonsuz. Bu yasta bu deneyim tartışılmaz bir olay.

anjelikhaber.jpg

Hayatları anne ve babalarının yanında ya sahnelerde, ya da kulislerde geçen ikinci kuşağın temsilcileri adeta ‘Armut dibine düşer’ atasözünü doğruluyor. Haldun Dormen'den dersler aldığını duymuştuk. İkinci nesil starlar arasında seni oyuncu olarak görecek miyiz?

New York Film Academy, Studio Theatre Washington D.C, Haldun Dormen Ekol Drama… Bu alanda alt yapım oldukça sağlam. Tiyatro, müzikal ve kamera önü eğitimi aldım. Fakat benim görüşüm yeteneksiz teknikle hiçbir yere varılmayacağıdır. İstemediğiniz bir işte mutlu olamazsınız. Herkesin becerileri farklı olsa da ruhu bambaşkadır. Sanat ile ilgili her şeyi çok seviyorum. Sanatın içinde ve show business’in içinde büyümüş birisi olarak, kendi yaşam tarzımı ve ruhuma hitap eden bir mesleği tabii ki icra etmek isterim.

anjelik4.jpg

ABD'de eğitim gördüğün üniversitede birinci olmuş ve Başkan Obama'nın davetlisi olarak Beyaz Saray'a gitmiştin. Okuldaki başarılarını Türkiye’de herkes biliyor. Okul nasıl gidiyor?

Kitaplara, tarihe, gökbilime, gizeme karşı doyumsuzum. ABD’de okumanın yaşı yok. İnsanlar boş vakitlerini bilime, kendilerini geliştirmeye ayırıyor. Bir kız çocuğu olarak eğitimim her zaman ilk planda  ve şaşmaz.

anjelikahuokul.png

Obama sana, "İleride seni politikada görmek isterim" diyerek hepimizi gururlandırmıştı. Siyaset mi Anjelik Calvin’in istediği?

Obama’daki hümanist yaklaşım ve hoş görülü babacan tavır muazzam bir karakter göstergesi. Bir dünya lideri boş bir soru sormaz. Yarının bize neler getireceğini bilemeyiz. Zaman, fikirler ve dünya değişiyor.

ahu-anjelik-obama_.jpg

Annen Ahu Tuğba sana verdiği bir röportajda, ‘Keşke gençken kızımın aklı bende olsaydı’ demişti. Peki annene keşke bunu yapmasaydın dediğin bir şey var mı?

Parasını gösterişe harcayan çok insan var. Annemde herkes gibi bu hataları yapmış. O sözünde kastettiği marka ve lüks araba alımlarıydı. Benim için gerçekten fark etmez. Sile bezi de giyerim çuvalda. Benim için marka duruştur, elbise değil. En büyük gösteriş ise sağlam bir karakter. Tabii ki şık giyinmeyi, lüksü herkes bir nebze sever ama, ben pijama ile Florida’da süpermarkete giden biriyim. Kişiliğime değer verilmeli, giydiği kıyafet kimseyi adam yapmaz.

ahu3.jpg

Annen yine bir açıklamasında, ‘Zeki Müren kabul etseydi onunla evlenirdim.’ demişti. Sen bu evliliği ister miydin? Annenin evlikleri seni etkiliyor muydu?

Evlatlar haddini bilmeli. Daha dünyada yokken ana babaların aldığı kararlardan ancak ders çıkartabilirler diye düşünüyorum. Onu mutlu edecek bir şeye neden karşı durayım. Zeki Müren, sanat güneşimiz bizim. Özenilesi Türkçesi, asaleti… Ruhu şad olsun. Annemin evliliklerinin beni etkilediği tek nokta, insanlara karşı ve yaşıtlarıma göre aşk olayına daha mantıklı bakmam. Çok darbeler yiyen harika bir güzellikte stardan bahsediyoruz. Onun bile başına bunlar gelebiliyorsa, bunları herkes yaşayabilir. O yüzden zor güvenirim. Ve yapılan oyunları yüz metre öteden hisseder izlemeye alırım. Kendilerine oynarlar.

Ünlü birinin çocuğu olunca mutlaka zorluklar yaşamışsındır? Seni en çok üzen olay neydi?

Beni üzen şey kimsenin sizi iyi niyetle sevmemesi, hep bir kıskançlık içten pazarlık, sinsi bir fikir, ya da menfaat ile yaklaşıyorlar. Annemin başarısı bana gurur verir ama ona aittir. Bunu hiç bir zaman kullanmam çünkü kişiliksiz değilim. Kullanan örnekler var o da onların yetersizliği. Özgüvenim tamdır. Çıkarsız hareket ederim. Kullanma amaçlı yaklaşan herkes hayatımdan ebediyen sürgün edilmiştir. O yüzden en yakın arkadaşım diye bir olayım dahi yok. Ağır bir biçimde yalnız kalmayı tercih ediyorum.

anjelikyeni2.jpg

Anjelik için aşk nedir? Hayatında ciddi biri var mı?

Benim için aşk delikanlılıktır. Çıkarsızca sevmek, sahip çıkmak, dürüst ve mert davranmak. Bunlar yok. Takılmak diye bir moda çıkmış gidiyor. Kızlar kolay olmayı seçiyor. Gerçek bir heteroseksüel yok denecek kadar az. O yüzden kadın erkek ilişkileri uzun ömürlü değil. Delikanlılık zaten cinsiyetle olmaz. Adamlık karakter gerektirir. Aşkın her türlüsü gerçek olan hislerdir. Allah herkese anneannemizin zamanındaki gibi ömürlük gerçek sevgi nasip etsin. Sahtekar oyuncular çok.

Babanın babasının CIA istasyon şefi olduğu söylenmişti. Babanı merak edenler var. Biraz bilgi verir misin?

Babam Amerikan hükümetinde güzel bir itibara ve mevkiye sahiptir. Kendisini Türkiye’de de tanıyan devlet adamları ve çevreler vardır. Onlar daha iyi bilirler. Ayrıca Roma’da tarih üzerine eğitim almış Uzakdoğu’da dövüş eğitimi için çocukluktan yetişmiş bir doktordur. Benim doğumumu Miami’de kendisi gerçekleştirmiştir.

anjelikyeni.jpg

Gelecekle ilgili planların ve yakın zamanda hayata geçecek projelerin neler?

Gelecekte dizi sektörünün yürüttüğü bir lokma olmak istemiyorum. Üniversiteden mezun olana dek pek çok alanda eğitimime ağırlık vereceğim. Show business dünyanın en renkli işi. Hayatıma vereceğim yönde, Amerikan film endüstrisini ve Amerika’yı birinci plana alıp, emeğin yenmediği, telif haklarının yenmediği bir yerden başlamak istiyorum.

Röportaj: Onur AKAY

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.