1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Trabzon camiasına sabır dilemekteyiz...
Trabzon camiasına sabır dilemekteyiz...

Trabzon camiasına sabır dilemekteyiz...

Fenerbahçe Spor Kulübünden bu gün yapılan açıklama oldukça sert oldu.

A+A-

Kulüpler Birliği Toplantısında Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın, Kayseri Spor Başkanı Recep Mamur'a vekalet bırakmasını, anlaşılamayan bir şekilde dert edinen Trabzonspor Başkanı İ. Hacıosmanoğlu toplantı esnasında gene aynı sebepten sorun çıkartmıştı. Kayserispor Başkanı Kulübün resmi sitesinden "Trabzon şehri ve Trabzonspor ile dostluğumuz;Trabzonspor’a, kendi sahamızda 6-5 yenilerek küme düştüğümüz sezon dahi bozulmamıştır. Şikeden şikâyet eden Sayın İbrahim HACIOSMANOĞLU, nasıl küme düştüğümüzü öğrenmek ister ise; çok yakınında, bilgi alabileceği şahitler vardır." şeklinde bir yazıyla aslında şikeden, dürüst ve temiz futboldan bahsedenlerin tam da bu işlerin içinde olduğunu ima eden cümleler kullanarak sert bir cevap yayınlamıştı.
Bu gün Fenerbahçe Spor Kulübünün resmi sitesinden yapılan açıklama ise Recep Mamur'un açıklamalarını destekler nitelikte ve oldukça sert oldu. Fenerbahçe Spor Kulübünün yaptığı açıklama şu şekilde;


Trabzonspor’un kısa süreli başkanının yapmış olduğu açıklama ve beyanları hayretle ve dikkatle takip etmekteyiz.
 
Aslında sevinerek takip etmekteyiz ki bu açıklamalarda son dönemde üç kelimenin dışına çıkılmış ve spor terminolojisi yeni deyimler kazanmıştır: "Seni gömecek yer bulamam" gibi sporun zeki, çevik ve ahlaki önemine hitap eden bu zatın söylemleri, Fenerbahçe Başkanı’nı ve yöneticilerini yasadışı örgüt kurmak ve üye olmakla yargılayan emniyet, savcı ve mahkemeler için de ayrıca esin kaynağı oluşturacak niteliktedir.
 
“Kısa süreli başkan”ın bu açıklamaları, tarafımızdan önce lafa bakılıp sonra adama bakılması suretiyle değerlendirildiği için kayda değer bulunmamış ancak ve sadece kendisi hakkında birden fazla dava açılması zorunluluğunu getirmiştir.

Kişilerin geçici, camiaların kalıcı olduğundan hareketle bu beyanların camiaları bağlamadığına yürekten inanmakla birlikte bu vesile ile saygın Trabzon camiasına bir kez daha sabır dilemekteyiz.

İddianamenin, 376.sahifesindeki Trabzonspor yöneticilerinin teşvik eylem ve tapelerini bilmeden, 16. Ağır Ceza Mahkemesi kararında yer alan 3663-3513-3514-3520-3648-3649-3326-1173-3645-1174-3820 no.lu tapeleri incelemeden, 16. Ağır Ceza Mahkemesi Savcılığı’nın Trabzonspor başkan ve yöneticileri hakkındaki temyiz gerekçelerini görmeden,  Polis fezlekesinin 301.sahife ve devamında Trabzonspor yöneticileri hakkındaki eylemleri anlamadan konuşmak, cehaletten öte düpedüz kendi camiasına karşı yapılan bir sahtekarlıktır.
 
Kulubümüz, bir konudaki görüş değişikliğini de kamuoyuyla paylaşmak gereği duymaktadır: Bu beyan ve açıklamalar “Kısa süreli Trabzonspor başkanına yakışmamaktadır" şeklindeki resmi görüşümüz  "Bu açıklama ve beyanların kendisine çok yakıştığı şeklinde "değiştiğidir.
 
Burada yakışmayan tek şey ise bu şahsın Trabzonspor camiasına yakışmadığı gerçeğidir.

Kamuoyunca bilinmelidir ki yaptığımız bu açıklama, bu şahısla ilgili yapacağımız son açıklamadır. Zira bu şahsın, bundan sonra saygın spor kamuoyunda yer bulmaması adına bundan böyle tarafımızdan muhatap alınmayacaktır.

Kamuoyuna saygılarımızla sunarız.

Fenerbahçe Spor Kulübü

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.