1. HABERLER

  2. YURT HABERLERİ

  3. TEM'DE AYLARCA SÜRECEK İŞKENCEYE HAZIR OLUN
TEM'DE AYLARCA SÜRECEK İŞKENCEYE HAZIR OLUN

TEM'DE AYLARCA SÜRECEK İŞKENCEYE HAZIR OLUN

Gelişmiş ülkelerde yoğun kullanılan yollarda en fazla bir kaç gün yada bir hafta sonunda bitirilebilecek onarım çalışmaları Türkiye'de aylarca sürüyor. İşte bir örnek

A+A-


KARAYOLLARI tarafından TEM'in İstanbul Çamlıca gişeleri ile Gebze gişeleri arasındaki bölümde köprü ve viyadüklerdeki korkulukların yenileme çalışması yapılacağı açıklandı. Başka ülkelerde onarım çalışmalarının kullanıcılara hiç hissetirlmeden bir hafta sonunda ya da bir kaç gecede bitirilmesine karşın Türkiye'de ayları bulan trafik işkenceleri ve kazara neden oluyor.

31 AĞUSTOSA KADAR KAPALI

Bu nedenle yarın saat 07.00'den itibaren 31 Ağustos'a kadar bu bölgelerde emniyet şeridi ve gerek duyulursa şeritlerden biri daha kapatılacak. Sürücülerin, yarından itibaren 07.00 ile 20.00 arasında devam edecek çalışma nedeniyle dikkatli olmaları istendi.

EN YOĞUN TRAFİĞİN OLDUĞU BÖLGE'DE AYLAR SÜRECEK ONARIM KEYFİLİĞİ

Karayolları'nın yapacağı bu çalışma, Kocaeli Valiliği tarafından basın bildirisiyle duyuruldu. Açıklamada, şöyle denildi:

"Mahmutbey-Çamlıca-Gümüşova (O1-O2-O3-O4) Arasında Yer Alan Otoyollar ve Bağlantı Yolları Üzerinde Bulunan Köprü ve Viyadüklerde Yaya Korkuluklarının Yenilenmesi İşi” kapsamında; TEM Otoyolu’nun İstanbul Çamlıca Gişeleri (K.K. No: O-4/02) (Km:9+450)- Gebze Kavşağı (K.K. No: O-4/07/00) (Km:45+300) arasındaki bölümde yer alan köprü ve viyadüklerde yaya korkuluklarının yenilenmesi çalışmaları yapılacaktır. Çalışmalar esnasında; TEM (O-4) Anadolu Otoyolu’nun Kuzey taşıma yönü (Ankara-İstanbul istikameti) ile Güney taşıma yönü (İstanbul-Ankara istikameti) İstanbul Çamlıca Gişeleri (Km: 9+450) ve Gebze Kavşağı (Km:45+300) arasındaki bölümde bulunan köprü ve viyadüklerde, çalışılan kesimlerde emniyet şeridi ve gerektiğinde sağ şeritler kapatılacaktır. Ayrıca ihtiyaç duyulması halinde sol şerit kapatılması da yapılacak; aynı anda hem sağ şerit hem de sol şerit kapatılması söz konusu olmayacaktır. Çalışmalar 18.03.2015 Çarşamba günü başlayacak olup, bu kesimdeki çalışmalar 31.08.2015 Pazartesi günü tamamlanacaktır. Çalışmalar haftanın her günü sabah 07:00 ile akşam 20:00 saatleri arasında trafik yoğunluğu dikkate alınarak yapılacaktır. Gerek duyulduğunda trafik yoğunluğuna da bağlı olarak gece çalışmaları da yapılacaktır."

SINAV VE BAYRAM GÜNLERİ İÇİN ÖZEL DÜZENLEME

Açıklamada ayrıca bu çalışmalar süresince sınav, bayram günleri gibi özel günler göz önünde bulundurularak, trafik düzenlemelerinin buna göre yapılacağı, çalışmalar sırasında gerekli tüm güvenlik önlemlerinin alınacağı ve trafik işaretlemelerinin yapılacağı kaydedildi.

DİĞER ÜLKELERDE NASIL YAPILIYOR

Türkiye'de günler aylar süren ve bir trafik işkencesine dönen yoğun kullanılan yol ve köprülerin onarım faciası başka ülkelerde vatandaşlara hissetirilmeden yapılıyor. En ağır onarım ve tadilatların planlanarak ve sadece bir gece trafiğe kapatılarak yapıldığı Avrupa ülkelerinde durum nasıl çözülüyor. İşte halkına saygıyı siyasetin bir parçası haline getirmiş İngiltere'den bir örnek izleyelim

 BİR GECEDE KOCA KÖPRÜYÜ YIKTILAR VATANDAŞIN HABERİ BİLE OLMADI

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.